Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esélyes hogy felvesznek?

Esélyes hogy felvesznek?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, pénteken kaptam meg a szakmámról a papírt miszerint élelmiszer és vegyi áru eladó lettem.

A plázában az egyik cipőüzletben pedig eladót keresnek, és szeretnék bepróbálkozni hátha szerencsével járok és felvesznek.

Még nem volt munkahelyem.

Adnátok néhány tanácsot ezzel kapcsolatban hogy ott mit kell mondanom,milyen ruhát vegyek föl mármint milyen a megfelelő ruha.

Milyen papírt vigyek.

na és egyáltalán ti láttok-e esélyt arra hogy felvegyenek?!


2011. máj. 29. 15:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
az lehet hogy bárki megcsinálja, de azért tudni kell pár dolgot, pénztár jelentés, számlát írni az élelmiszerekhez érteni kell miből készül, meglepődnél mennyire sok mindent lehet megtanulni.
2011. máj. 29. 16:01
 12/21 A kérdező kommentje:
az "Önéletrajzos" válaszírónak nagyon köszönöm, és többi hozzászólónak szint úgy nagy köszi :)
2011. máj. 29. 16:02
 13/21 anonim ***** válasza:
47%
biztosan meglepődnék, hogy milyen "sok" mindent kell tudni ahhoz, képzeld én egyetemre járok, kicsit komolyabb dolgokat tanulok.....
2011. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
64%

Nehogy kézzel írd az önéletrajzot! Semmi esetre sem. Kapásból kukába dobják! Hidd el ezt tanulom.. Vannak alaki, formai követelményei egy önéletrajnak, aminek ha nem felelsz meg kapásból elvetik az önéletrajzod. Egyik ilyen az, hogy nyomtatott legyen, hiába írsz akármilyen szépen. Azt javaslom, hogy írd le gépen és tedd rá pendrivera, vagy valami hasonlóra, és vidd be valahova, ahol 5-10 ft-ért kinyomtatják Neked. Esetleg ha van rá lehetőség, valaki barát, barátnő is kinyomtathatná neked.

Amúgy szerintem se kéne őket külön képezni.. én se értem mit kell ezen tanulni évekig... és ne mondd, hogy mert mennyi mindent meg kell tanulni.. én is voltam eladó (ruhaüzletben) suli mellett...

2011. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

Már megint én avygok, az "önéletrajzos", bocs de offot kell írnom:


Úgy utálom amikor vki nagyképűsködik az egyetemével. Én meg végeztem az egyetemen na és? Akkor mi van? Lehet te nem lennél olyan jó eladó, mint a kérdező, mert nem vagy pl. olyan talpraesett vagy nyitott az emberekkel. Minden szakmához más készség kell. Minden szakmát meg kell becsülni.

2011. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
egy valamit biztosan megtanítanak nekik......pult támasztása karba tett kézzel
2011. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
52%
Már bocs, de minden szakmában vannak ám lusta és hanyag emberek. Orvosok, kőművesek, mindenhol akad...
2011. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Huha itt valamit nagyon elnéztél.

Képzeld 2évig voltam gyakorlaton egy élelmiszer boltban.

06-14órági dolgoztam, körülbelül 5-10perc alatt megkajáltam jelzem neked hogy azt is állva.

Na és viszont a többi 8órát is végig dolgoztam, egyáltalán nem támasztottam soha a pultot mert nem is lehet, egy boltosnak mindig van mit csinálnia.Lehet te voltál már olyan boltban ahol az eladó a pultot támasztotta de gondolom az egy hagyományos működésű bolt volt.Szerintem ha egyetemre jársz akkor ne vegyél mindenkit egy kalap alá hisz te olyan okos vagy és mindezt feltudod mérni hogy minden bolt más, és minden főnök különböző dolgokat vár el az alkalmazottjától :)

2011. máj. 29. 16:19
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

De utálom az ilyet, most miért kell leszólni a kérdezőt??? Nagy dolog, hogy te egyetemet végeztél, én is, és még egy rakás ember, de azért nem kell lenézni azokat, akik nem ezt tették.

Becsülni kell, hogy épp csak végzett, már rögtön állást keres, és nem csak tartja a markát, hogy vki etesse, csak még bulizhasson kicsit.

Pont ezért nincs itthon elég szakmunkás, mert az ilyen emberkék, mint te is, lenézitek, aki kétkezi munkával keresi meg a kenyerét...nincsenek megbecsülve az eladók, pincérek, asztalosok, stb...

Az a lényeg, hogy becsületes munkát végezzen vki, nem az, hogy mit dolgozik.

2011. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdezőnek sok sikert, hogy megkapja a munkát!!
2011. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!