Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jöhetek el a munkahelye...

Hogyan jöhetek el a munkahelyemről? Felmondás…

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden és tömören levázolni a problémámat. 6 hónapja dolgozom egy cégnél, középvezetői beosztásban. A munkaszerződésemben a fizetésem bruttó 160000Ft + teljesítménybér. Amikor felvettek a céghez, azt mondta a főnököm, a próbaidő után, a havi nettóm amennyiben jól teljesítek, nettó 160-180e Ft lesz. 4 hónappal ezelőtt nem jöttem ki a fizetésemből, mert sok volt a banki törlesztőm, és kaptam 50e ft fizetési előleget amit írásban rögzítettünk. Majd a főnököm közölte, nem szeretné ha anyagi gondjaim lennének, ezért a következő időszakra (4 hónap) megemeli a fizetésem, fix nettó 150e Ft-ra. Erről nem írtunk semmilyen papírt, hanem a fizetésemben mint teljesítménybér szerepelt az összeg. Rengeteget kellet dolgoznom (sokkal többet mint heti 40 óra), ráadásul olyan munkákat bíztak rám, ami legkevésbé sem tartozott a hatáskörömbe, feladataim közé.

Elegem lett, és elkezdtem munkát keresni, találtam is, juni 1-vel kezdhetek is.

Megkerestem a fönökömet, és közöltem szeretnék felmondani. Először marasztalni akart, majd látta hiábavaló és azt mondta, semmi gond, fizessem ki az 50e fizetési előlegemet (teljesen jogos, kifizetem), és 4x30eFT-ot, amennyivel megemelte a fizetésemet. Az-az összesen 160eFt.

Mondtam, hogy ez inkorrekt, hisz nem ebben állapodtunk meg amikor felvett a céghez, hisz ha a megbeszéltek szerint járunk el, egyébként is kb. így alakult volna a fizetésem.

Őt ez nem érdekli, addig nem mehetek a cégtől amíg nem rendezem a tartozásom.

Megvan bennem a hajlandóság, hogy rendezzem, amennyiben úgy számolja ki a tartozásom, hogy amennyit egyébként is megkerestem volna, és az afölötti összeget rendezem.

Kb ennyi a tényállás.

Most azt tervezem, hogy megmondom nem fizetek egy fillért sem, csak az 50e fizetési előleget, ledolgozom a 30 nap felmondási időt, és nem látjuk többet egymást. Amennyiben pedig jogi követelése van velem szemben, tegye meg írásban. (bízom benne nem tart igényt a munkára, és elenged, mondván kapjam be.)

A másik, hogy számoljunk korrektül, és közös megegyezéssel azonnali hatállyal megszüntetjük a munkaviszonyt, és a kialkudott összeget rendezem.

Nektek mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2011. máj. 22. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Dolgozd le a felmondéási időt,és a fizetés előleget meg vonják le a béredből.

Többet ne fizess

2011. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz tenni mint azt, amit leírtál. Felmondás (írásban!), majd a felmondási idő letöltése. Másképpen ez sajnos nem fog menni. De nem fogsz tudni jun. 1-gyel kezdeni a másik helyen, ezt remélem tudod.
2011. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos tudom, hogy lekell dolgoznom a felmondási időmet, de bízom benne eltekint tőle ha azt látja nem érdekel. Kinek hiányzik egy olyan ember a cégnél, aki rossz színben tűnteti fel, pláne, hogy alig fizet az embereknek, ellenben örömmel segít bárkin. Így tartja ott az embereket. mindenkit belök a mélyvízbe, majd utána dob egy mentőövet. Van olyan ember a cégnél, aki 3 éve nem tud kilépni, mert a jegybanki alapkamattól kezdve, az anyám tyúkját is ráveri.

2011. máj. 22. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!