Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Mindig orvos szerettem volna lenni, teljesen mindegy, milyen, de ha már elvégzem az egyetemet, legalább keressek jól is, amellett, hogy szeretem a munkám.


Köszi a segítséget!


2011. máj. 21. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Plasztikai sebész
2011. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plasztikai sebészből pont hogy sok van és csak kevés keres jól. Az hogy 5 év múlva mi fog jólmenni, ráér akkor eldöntened, amikor ott vagy.
2011. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Csak akkor tanulj orvosnak, ha nem fogsz kihúzni egyből külföldre a tanulmányaid után.Mert egyre többen kihasználják az országot még tanulnak, utána meg jól lelépnek..
2011. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem vettek fel, akkor első körben csak azon kell filóznod, hogy orvos akarsz-e lenni, és ha igen, akkor fogorvos, vagy valami más (azaz FOK-ra vagy ÁOK-ra kell-e jelentkezned).

Ha az ÁOK mellett döntesz, akkor lesz 6 éved, hogy eldöntsd, hogy mit szeretnél csinálni. Lehet, hogy egy adott "szak" hiába fizet jól, ha téged abszolút nem fog érdekelni (pl. az USA-ban a gerincsebészek keresnek a legjobban, de engem kirázna a hideg, ha ortopéd szakorvosnak kellene lennem, mert annyira nem kedvelem a csontos-ízületes dolgokat, míg más szeret "fúrni-faragni"). Arról nem is szólva, hogy amíg nincs valakinek jó belelátása a szakok többségébe, addig nem is nagyon tud választani, mivel nem rendelkezik a szükséges információkkal a döntéshez (pl.: honnan tudja gimnazistaként valaki, hogy mit csinál napi szinten egy neurológus, radiológus, nefrológus, klinikai genetikus, mellkas sebész stb?)


U.i.: Ha a pénz IS érdekel (és őszintén szólva, melyik családalapítás előtt álló fiatalt ne érdekelné, pláne ha mindezért 6+5 évet tanult?!) és mindenképp Mo.-n akarsz maradni, akkor inkább a pénzügyi szektort vagy hasonlót ajánlok, mert ebben a pillanatban a pesti utcaseprők és egy szakorvos-jelölt (vagyis 3-5 éve VÉGZETT ORVOS!) fizetése AZONOS! (Nem viccelek: az egyik 120ezer bruttót, a másik 124ezer bruttót kap, ami kb. nettó 78ezer)


És a 22:05-ös mondhatja, hogy jajj, de csúnya dolog kimenni, de én 78ezer forintért (és 200-300FT/óra ügyeleti pótlékért; a Mekiben magasabb az órabér) egy r.hadt percet nem fogok itt dolgozni! Mert az utcaseprőnek nem kell ügyelni, a FELELŐSSÉGE pedig egymilliomod akkora. Bezzeg ha egy orvos elront valamit (mondjuk, mert 32 órát dolgozott egyhuzamban; igen van olyan, hogy 24órás ügyelet után még bemegy az orvos a másnapi 8 órás műszakra, hiába nem törvényes!), akkor máris jön a TV és az ügyvédek a milliós kártérítési igénnyel, arról nem is szólva, hogy ha a beteg meghal, akkor jöhet a börtön is (és a dolog "emberi" oldaláról nem is írok). És azt az "apróságot" meg sem említem, hogy az utcaseprő 8 általánosához képest ott van egy érettségi (4 év), orvosi egyetem (6 év) és szakképzés (ált. még 5 év). És a meló is stresszesebb, mert ugyebár mindenki európai színvonalú gyógyulást vár el, de balkáni eszközök és finanszírozás mellett...

A hálapénzről pedig annyit, hogy az nem minden "szakban" jár (labororvos, radiológus stb.), és a hálapénzes helyeken is a főorvos/prof. teszi el a borítékot, nem a "mezei" orvos.

Ezek után hülye lesz valaki nem elmenni, 10x pénzért, jobb munkakörülményekért és stresszmentesebb életért (és még nyugaton is az orvosok ott vannak a "korán haló" szakmák között, mert még ott is elég stresszes a munka).

2011. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszi mindenkinek! :D

kedves utolsó: megtennéd, hogy írsz privát e-mailt? előre is köszi!! :)

2011. máj. 22. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez sok plasztikai sebésznek számít?


[link]

2011. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!