Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozik az nem ér rá...

Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni?

Figyelt kérdés
8 órás munkából nem lehet meggazdagodni, muszáj vállalkozónak lenni hozzá. Mindenhol ezt írják.. Mennyire igaz szerintetek?
2011. máj. 11. 11:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
OFF, Én nem értem miért ne lehetne májusban dinnyét enni, de mindegy, nem ez a téma, csak nekem fura.. Mondjuk én utálom a dinnyét úgyhogy sosem eszek, de ha szeretném kétlem hogy hónapokat várnék rá hogy ehessek.
2011. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"értékteremtő" munkából (általában) nem lehet meggazdagodni


spekulálni (kereskedni, vállalkozni) kell


a vállalkozó is spekuláns


és ha a piac jól működik, akkor a spekuláns is "értéket termel" (hatékonyan allokálja a termelési tényezőket - ez mindenkinek jó)

2011. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy alkalmazottként van egy plafonja a fizetésednek. Magyarán esélyed sincs többet keresni egy adott összegnél, mert nincs olyan cég, ahol 300-400 ezret fizetnének egy ruhabolti eladónak például.


Ellenben ha az ember a saját vállalkozásában dolgozik, ott annyit keres, amennyit tud. Ha jól csinálja, idővel milliókat. Ha rosszul, akkor meg persze belebukik.


A különbség a lehetőség. Alkalmazottként esélyed sincs egy adott szint fölé javítani az életszínvonalad, vállalkozóként azonban nincs felső határ.

Nézd meg pl. a Facebook-sztorit. Nem mondom, hogy mindenki ilyen rövid idő alatt ilyen nyereségre tesz szert, sőt a legtöbben nem, de azért ilyen is létezik. Lehetőség mindig van rá.

2011. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A pénzért pedig – ha a kapcsolataikból élő díszpintyektől eltekintünk – keményen meg kell dolgozni.


A legtöbb self-made milliomos rendkívül sokat dolgozott, persze ez a munka kőkeményen spekulatív jellegű volt.


A spekulatív szó itt nem pejoratív, amikor pl. Henry Ford az 1900-as évek elején a fejébe vette, hogy az „átlagembernek” fog autót gyártani őrültnek nézték.


Ford vállalkozása mai terminológiával élve szélsőségesen spekulatív volt, de bejött. Az újdonsült milliomos pedig 90 éves koráig dolgozott. (gondolom élvezte)

2011. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szvsz


a "probléma" helyesen így hangzik:


alkalmazottként nem lehet meggazdagodni


és ez igaz is


no de miért is gazdagodna meg az illető


kockára teszi a vagyonát?


Nem


extrajövedelem = kockázatprémium


minden "vérbeli" vállalkozó vhol szerencsejátékos


akár beismeri, akár nem

2011. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

12:30


Örülünk, hogy külföldön dolgozol és jól keresel vele (vihetnéd a rokonságot, mondjuk tág értelembe véve legalább másodunokatestvérig magaddal... )


Ettől még igaza van aki előtted írt, a cigányok 90%-a vagy ingyenélő vagy tolvaj. A 10%-ot meg sajnálom, hogy romának született, de szerintem ők is...

2011. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

14:27


Honnan tudod, hogy "olyan" kisebbségi?


Pl. lehet sváb is, vagy zsidó, vagy mittom én mi


és egyszerűen csak az általánosítás bántja

2011. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk az sem teljesen igaz, hogy ha szegény vagy, akkor tanulj és majd jól fogsz keresni. Elvégezni egy orvosi, jogász vagy építész szakot a tankönyvek, jegyzetek, felszerelések miatt nem lehetséges, ha nincs hozzá egy jó szülői háttér...
2011. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Vállalkozásból sem lehet meggazdagodni, te mint kisember nem fogsz labdába rúgni a multiáruházak akcióival szemben, sem a több éves múlttal meg atpasztalattal rendelkező bejáratott vállalkozások ellen..

Csak az állam és csatlós szervezetei fogják leszopni az utolsó fillért is a zsebedből a mondvacsinált fizetnivalóival amikre törvényt írtak maguknak te meg betarthatod vagy bezárhatsz..

2011. máj. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
azért a kényszervállalkozót nem kellene összekeverni a valódi vállalkozóval...
2011. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!