Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozik az nem ér rá...

Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni?

Figyelt kérdés
8 órás munkából nem lehet meggazdagodni, muszáj vállalkozónak lenni hozzá. Mindenhol ezt írják.. Mennyire igaz szerintetek?
2011. máj. 11. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igaz, kivéve ha olyan 8 órás melód van amiért több százezret fizetnek. Pl. pilóta, dolgozol napi 4-5 órát átlag, és kapsz 6-8százezret. Vagy multiknál hajtasz rendesen míg nem leszel cégvezető vagy ilyesmi... De amúgy a vállalkozás sem garancia, hogy gazdag leszel, de ugyanannyit tuti meg lehet keresni vele mint egy 8 órás melóval, és legalább valami olyat csinálsz amit élvezel, nincs főnök, akkor dolgozol amikor akarsz, stb.
2011. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én megélek a fizumból, és sima irodai munkatárs vagyok. Párom mérnök, együtt így egész jól keresünk. Az átlaghoz képest.
2011. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen a 8 óràs munkàból nehéz megélni, viszont talàn nyugodtabb az életed. A vàllalkozói munkàban az idegekkel is jàtszva van néha, mondjuk akik szerencsésebb helyzetben vannak, azok màsképpen gondoljàk, több a pénz, de több a stressz is.
2011. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkából nyilván nem lehet meggazdagodni, ez tiszta sor. De azért az túlzás, hogy csak a vállalkozók gazdagodhatnak meg. A nagy, külföldi cégek rendesen megfizetik az alkalmazottaikat, még a középvezetôk is havi nettó félmilliónál többet keresnek. A programozók, építészmérnökök, stb. fizetése sem szerény, pedig ôk is alkalmazottak, esetleg szabadúszók, de nem vállalkozók. Egyszóval aki tanult, az késôbb learathatja ennek a gyümölcsét.
2011. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én inkább idegeskednék a munkám miatt, mint amiatt hogy nem tudok számlákat fizetni, vagy megvenni amit szeretnék. Persze kinek mi, vannak ismerőseim akik sima 8 órás melóban dolgoznak és folyton azon nyavajognak hogy mi van a munkahelyen, hülye a vezetőség, nem tudják elküldik-e őket vagy sem... Tehát az sem feltétlen nyugodt.
2011. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz. De én másik példát hoznék rá. Hétfőtől péntekig dolgozok napi 10 órában főállásban. Szombat, vasárnap mellékállásban a családi vállalkozásba segítek be, hogy ha már úgyis ráérek, akkor ne kelljen már alkalmazottat fizetni. Szóval sanyarú. Nem panaszkodnék, mert ésszel ugyan de azért telik mindenre. Na a hangsúly az ésszel szón van. Május 1-i hétvégén hallom ám, hogy a kisebbségi apuka veszekszik a gyerekével, hogy nem veszek már neked rágót, mert most kaptál egy dinnyét. És valóban, akkora dinnye volt a kezében, amekkorát augusztusban nem veszek meg a családnak. Na akkor gondolkodtam el rajta sokadjára, hogy én dolgozok ők meg élvezik az életet.
2011. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

11.52

jó érzés rasszista megjegyzéseket tenni? Képzeld, én is "kisebbségi" vagyok, programozó-matematikus szakon végeztem, a fizetésem ennek megfelelôen nagyon magas, fôleg azért, mert külföldön élek, és éppen tegnap vettem egy óriási dinnyét, na és akkor? Neked mi közöd van a cigányok gyümölcsgogyasztásához, magyarázd már el...

2011. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
*gyümölcsfogyasztásához*
2011. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

11:52 vagyok!


Elnézésedet kérem! Valóban nem volt helyes a kisebbségi kifejezés. Javítanám: ingyen élőre


Igaz, hogy semmi közöm nincs ahhoz, hogy ki mit vesz a pénzén. Szíve joga mindenkinek arra költeni amire akarja. Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy annak aki meggebed a mindennapokban általában nem jut eszébe dinnyét enni májusban.


De mégegyszer elnézésedet kérem, ha általam megbántva érzed magad.

2011. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és köztünk magyarok között is vannak bőven ingyen élők.
2011. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!