Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy 3 vagy 4 csillagos...

Milyen egy 3 vagy 4 csillagos szálloda recepciósaként dolgozni?

Figyelt kérdés
Egy kb 50 szobás szállodáról van szó, wellnes, fitness, konferencia, miegyéb. Ügyfélszolgálaton dolgoztam már, szóval vmi sejtésem van h mi várható, de állítólag elég stresszes meló. Tényleg? Fizetés?
2011. máj. 9. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3*-osban dolgoztam

reggel 8-10ig volt forgalom csak,de akkor nagyon durván (ugye akkor jelentkezik ki mindenki,fizetnek,stb)

De előtte utána untam magam halálra,"kiolvastam az internetet".

Semmi extra végülis,beérkező emailek megválaszolása,szobafoglalós program kezelése (egyszerű progik,csak beirod h ki mikorra jön,h nehogy 2x kiadd ugyanazt a szobát).Időpontok egyeztetése,hogy ki mikor milyen wellnesszolgáltatást akar igénybe venni,és még sorolhatnám

angolul gondolom tudsz,minden szállodában sok a külföldi.Én fél év alatt az alap szlovákot is megtanultam,rengetegen jöttek.

Fizu...kezdőként,ilyen irányu végzettség nélkül 130at kaptam kézhez ugy hogy csak nappali műszakom volt.Kollégák éjszakai műszakokkal 160-190 között

2011. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a fizetésbpl kiindulva gondolom pesten dolgoztál... vidéken biztos nem fizetnek ennyit... :) ha kapok készhez 100-at már boldog leszek... amugy elég sok hasonló kérdés van itt, és hát elég sokan írják h nem egy álom meló, mert minden rajtad csattan... :D
2011. máj. 9. 16:12
 3/12 anonim ***** válasza:

pedig vidéken volt ez,méghozzá az ország észak-keleti részén

és tavaly


egyetlen negativum az idióta főnök volt,aki huszonéves csajként került vezető pozicióba,mert valakinek a valakije volt,ő az idegeinkre ment...

de maga a munka élvezhető is (bár kapják be,nem használhattam ingyen a szálloda szolgáltatásait,pedig dejó lett volna néha belecsusszanni a pezsgőfürdőbe)


minden munkának van negativuma,de ezerszer inkább recepciós mint mondjuk egy gyártósoron dolgozni...

2011. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és ami lemaradt: legyél kedves,mosolyogj,csevegj a vendégekkel...ez a borravaló titka (havi 20-at mindig kaptam összességében...bályos mosoyl és rögtön nem kérik vissza a 200-500 visszajárót:))
2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen nekem is inkább ez mint gyártósoron... ne értsen senki félre, nem becsülöm le azt aki ilyen helyen dolgozik, de annyira nem az én világom h hihetetlen.


borravaló nem tudom mennyire tehető el, a legtöbb vendéglátó helyen, az az első h a 3pénz is megy a kasszába.


én is é-k Mo. lennék egy aránylag felkapott helyen, éjszaka is kellene melózni ami annyira nem nagy baj végül is, csak fizessék meg vmilyen szinten.


igen ez az állandó mosolygás mindenhova kell ahol ügyfelezel :D

2011. máj. 9. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:

ez nem kocsma vagy étterem,hogy többen dolgoztok egyszerre


mivel műszakonként ált egyedül vagy (50szobával egyedül leszel),ezért egyedül csinálsz mindent

igy a borravaló is a tiéd,zsebbe megy rögtön


melyik szálloda ha nem titkos? sikerült megismernem jópár helyet amig recepciosként dolgoztam (konkurenciafigyelés)


nem lenézése a gyártósori munkának,csak a monotonitás az borzasztó,aki nem birja,az belezavarosik...

2011. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
snak nem titkos, de nem mondom meg :D egerben vagy amugy
2011. máj. 9. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérhetsz 100 felett pedig...


eger forgalmas szép hely,sok turistával...jó pénz van benne


sok sikert:)

2011. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi. ma voltam interjun, 100+borravaló jön kézbe, nem sok de ez van. remelem osszejön :)
2011. máj. 10. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Én is több évig recepciósként dolgoztam. Az elején nagyon tetszett a munka, aztán azért untam meg, mert majdnem mindig egyedül voltam, a munka nagyon periódikus volt, hol semmi, hol rengeteg, meg az éjszakai műszakok miatt...de most már néha amúgy hiányzik is...lehet még egyszer megint elmegyek majd recepcióra dolgozni...
2011. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!