Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fussak a pénzem után?

Hogyan fussak a pénzem után?

Figyelt kérdés
4 évig dolgoztam egy magyar embernek külföldön, most hogy eljöttem töle, nem akarja kifizetni az utolsó két havi béremet mondván, hogy nincsen pénze, de ez persze nem túl meggyözö... Jogi útra tudnám terelni az ügyet, de a tapasztalataimból kiindulva abból nem egyhamar lenne pénz, valaki tudna e nekem tanácsot adni, hogy most kihez, mihez forduljak? Elöre is köszönöm!
2011. ápr. 28. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hivatalosan én is előző ajánlást mondanám.

Hivatalosan kérdezzen rá a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen, hogy ilyenkor bírósági hercehurca nélkül milyen lehetőségei vannak, ők tudnak-e valamilyen módon segíteni.

Nekünk olyan dologban segítettek, hogy a munkáltató eltűnt, nem tudtak a dolgozók leszámolni, ezért munkanélküli segélyt sem tudtak igényelni, adott esetben nyugdíjba sem tudtak menni, és új munkát sem tudtak vállalni. Persze kifizetve sem voltak.

Aztán tőlük kértünk segítséget, durván 1 hónap leforgása alatt megoldódott a problémánk.

2011. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!