Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudom kicsikarni a pénzem?

Hogy tudom kicsikarni a pénzem?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és kimentem külföldre dolgozni, de nem tetszett és hazajöttem. 2 hetett voltam kint de a vállalkozó azóta sem fizete ki a béremet. Amikor hivtam nem vette fel a telefont!!! Irtam neki sms-t hogy feljelentem a rendörségen küldött vissza 1 smst hogy aug 2. hetében utalja az összeget... de azóta se jött semmi.....Mit tegyek??? Jelentsem fel a rendörségen???
2011. aug. 12. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon tudsz tenni..Rendőrségi feljelentés.

Ha nem fizet akkor mérlegelni kell,hogy érdemes 2 heti bér miatt polgári pert elindítani.

2011. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csakis a polgári pert javasolnám. Rendőrségi feljelentéssel úgyse jutsz a pénzedhez, ott csak azt vizsgálják, hogy történt-e bűncselekmény. Ha történt, akkor lecsukják, de neked abból még nem lesz pénzed, azt polgári perben kell követelni.

Viszont ha nem tudod bizonyítani a csalási szándékot (mert gondolom emiatt akarod feljelenteni), akkor majd az eljárást megszüntetik, és TÉGED csuknak majd le hamis vád miatt.

Alap nélkül bűncselekménnyel vádaskodni (amiért más akár börtönbe is kerülhet) ugyanis nem játék, azt bizonyítani is tudni kell. Ha ezt nem tudod, akkor te követsz el bűncselekményt, és téged büntetnek meg.

2011. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!