Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 éves koromban hogyan...

18 éves koromban hogyan tudnék saját lábra állni?

Figyelt kérdés

Most 17 éves vagyok, sajnos elég szerencsétlenül vagyok beiskolázva. 17 évesen most kezdtem a gimnáziumot (év elején még 16 voltam)és angol előkészítő osztályba mentem (5éves) így kb. 21 éves koromban fogok végezni.

Év vesztes vagyok és egyet buktam általánosban (nem tanulásból kifolyólag, családi háttér de ez hosszú...)

A gondom, az, hogy apámmal élek és nagyon meguntam azt hogy tőle függök (kérlek most ezt se kelljen elmagyaráznom!). A lehető leghamarabb el akarok költözni és nem akarok itt még 4 évet lehúzni, saját lábra akarok állni de fogalmam sincs, hogy hogyan. Be akarom fejezni a gimit, majd utána főiskola/egyetem de a lehető leghamarabb el is akarok költözni itthonról. Sajnos a testfelépítésem is úgymond "visszamaradott" most így 17 évesen sokan 15-nek néznek:) Milyen munkákat lehet válalni ami mellett lehet gimnáziumba is járni és meg is lehet élni?

Kérlek segítsetek!:)

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2011. ápr. 26. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Már olyan munkát is baromi nehéz találni amiből meg lehet élni egyedül (pláne képesítés nélkül!!), nemhogy még közben nappali iskolába is járj.


És semmi jót nem tudok jósolni neked. Max. azt, hogy 18 évesen elköltözöl, vállalsz valami netto 80e forintos melót, amiből csak-csak kihúzod valami szűkös albérletben, közben estin leérettségizel. Egyetemet detto (ott legalább van olcsó kolesz), persze ehhez be kéne kerülnöd államira, ami estin nem könnyű...


Ha tudod végezz el 2 osztályt 1 év alatt! Hidd el, nem olyan nehéz az, mint amilyennek elsőre tűnik. Én 16 évesen több tantárgyból is különbözeti vizsgáztam a 11-12. osztályos anyagból (mint tudjuk a legnagyobb húzóerő a világban a lustaság, én pl. azért, hogy ezekre az órákra ne kelljen bejárni :D ) és kb. 1 hónap tanulással simán asszimilálható az anyag. Végezd el a gimit 2 év alatt és akkor már nem is vagy annyira lemaradva. Ehhez csak kitartás kell, semmi más.

2011. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Léteznek középiskolai kollégiumok is. Itt 10-15 ezerért megvan a szállásod és napi háromszori étkezésed. Pontos árat nem tudok, nekem 5-6 éve a 10 ezret sem érte el a havi költsége.

Ez azt jelenti, hogy ezen felül már csak minimális pénzre van szükséged, hogy időnként ruha, szórakozás meglegyen. Nagyjából nyári munkával meg tudod keresni az egész éves ellátásod. Nem mondom, hogy ez már a saját lábadra állás kategória, de mégis egy kicsit önállóbb vagy. Ha év közben is dolgozol egy kicsit, akkor már teljesen jó.

Esetleg ez jó ötlet, hogy próbálj meg két évet letenni egy év alatt, úgyis egy csomó sz*rakodás van a középsuliban, a négyéves anyag egy-két év alatt simán megtanulható.

Ha budapesti vagy, próbálkozz meg a fővárosi ösztöndíjat megpályázni, az is plusz pénz.

Egyetemen annyival jobb lesz, hogy kaphatsz szociális támogatást, viszont a koli kb. annyiba kerül, mint a középiskolai, de azon felül még kaját is kell venned, ami havi 30at minimum elvisz. Szóval ott sem úszod meg a munkát...

2011. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!