Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szólok érte, az nekem jó?

Ha szólok érte, az nekem jó?

Figyelt kérdés

Megváltozott munkaképességű dolgozóként dolgozom jelenlegi munkhelyemen, hatórás munkarendben. Bruttó keresetem 70.400 körül volt, nettóban 58.000 Ft-ot kaptam havonta. Ezen kívül jön még havi rendszerességgel az emelt családi pótlék, ami 20.000 Ft. Felügyelőbizottsági tag lettem egy cégnél, amiért havi bruttó 25.000 Ft jár, ez nettóban 13.000 Ft körül mozog. Ennek elszámolásakor figyelembe vették jelenlegi munkahelyem és az akkori, tehát 70.400 Ft-os bruttó munkabérem, heti ledolgozott óráim számát és így határozták meg.

Márciustól 94.000 Ft-ra emelték a bruttó keresetemet, a többi feltétel és kifizetés változatlan maradt.

Kell-e szólnom annál a cégnél, ahol felügyelőbizottsági tag vagyok, hogy emelték a bruttó keresetemet; ha szólok, akkor azzal emelkedni, vagy nőni fog a levonások összege? Mert amúgy kissé röhejes, hogy 25.000-nek szinte a felét kapom meg nettóban, viszont nem jár nagy elfoglaltsággal ha azt nézem.


Remélem jó témakörben írtam. Várom hozzáértők válaszát!


2011. ápr. 26. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell szólnod. A felügyelőbizottsági megbízásnak semmi köze a fő munkahelyed fizetéséhez. Mivel több "munkahelyed" van így a kifizetések az adóbevallásnál kerünlek kimutatásra. Amennyiben adósávot lépsz át, vagy többet vonnak le, akkor az a bevallásnál kiderül. A számokra nézve vélelmezem, hogy visszakapsz az adóév végén.
2011. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. :) Igen, idén is kaptam vissza, valószínűleg jövőre is fogok.
2011. ápr. 28. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!