Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik 15 évesen valaki? Ha...

Dolgozik 15 évesen valaki? Ha igen, mit? És hogy talált rá a munkára?

Figyelt kérdés
Mert én is ennyi vagyok, és szeretnék valami zsbepénzt keresni, viszotn az ilyen diákmunka szövetkezeteknél csak ilyenek vannak, h pénztáros, rakodás, stb. és már kell lenni 18-nak. Én olyanra gondoltam, h újságkihordás, esetleg szórólapozás... Tudtok segíteni?
2011. ápr. 21. 19:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 24. 18:25
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

: ma 12:57

Igazad van elment a téma..de hagyd válaszoljak a hozzászólásodra..

Én anya vagyok,és egy sima nyomdában dolgozom.Van 2 gyermekem.(17 lány,19 fiú)

Én nem értem,hogy miért tartod rossznak,ha valaki rokon,barát által jut munkához...AZ igazság az,hogy bárkinek akinek lenne ilyen lehetősége két kézzel kapna utána..Én is,és te is,ha lett volna ilyen alkalom..

Attól,hogy a kislányt az anyja beviszi,még lehet jó munkaerő..Tudom a saját lányomtól.AZ én lányomnak megvannak a tervei,hogy ha felnőtt lesz mit szeretne dolgozni..De most még tanul,és ahogy a kérdező csak pénzt szeretne szerezni magának..Bár tudom,hogy nem nyomdában akar dolgozni mint én az anyja,de mégis kérte,hogy ha tudok intézzem már el,hogy nyáron az én munkahelyemen dolgozhasson..Miért ne intéztem volna el..Ha nem lehetne akkor nem is jártam volna utána..De ahogy mások is megteszik,így miért ne adja meg az ember a gyerekének a lehetőséget? Te nem ezt tennéd? Dehogynem,hiszen attól még nem lesz rossz ember senkiből..Én elintéztem a lányomnak,hogy a nyomdában dolgozhasson,de ott majd neki kell bizonyítania..Nem fogok mellette lenni,és nem fogom a kezét..Csak egy kis lépésben segítettem..Ettől még ha eljön az idő fog tudni magának állást találni,mert nem buta ember..Gyakorlatot meg mindenki úgy szerezz ,hogy elmegy dolgozni..Senki nem tapasztalt egyből..

Még egy megjegyzést: Az én szakmám könyvkötő.Ezt tanultam,és volt iskolai gyakorlatom,majd pár munkahelyi gyakorlatom is.Mégis pár évvel ezelőtt amikor ebbe a nyomdába jöttem,mintha soha nem is dolgoztam volna a szakmámban..Teljesen mások voltak a szokások,teljesen másképp csináltak mindent mint amit én eddig tudtam..Mintha nulláról kezdtem volna..A gyakorlatot újra meg kellett szereznem..Evvel csak azt akarom mondani,hogy gyakorlatot csakis munkával szerezhetsz..Hiába mondja valaki hogy van képzettsége,gyakorlata..Minden munkahelynél mások a szokások..

Kedves kérdező.Mint írtam nyomdában dolgozom.A több évi tapasztalatom azt mutatja,hogy nyári időszakokban a nyomdákban állandóan sok meló van..Ha nincs nyomdai ismerősöd aki be tudna vinni akkor sem veszítesz semmit ha felkeresel pár nyomdát,és megkérdezed,hogy nincs-e szükségük diákmunkásra..Ne aggódj,hogy nincs gyakorlatod,mert voltaképpen van! Ha felvennének jóformán csak csomagolnod kéne(minta amikor ajándékokat csomagolsz,csak sokat) vagy papírokat kell raknod bizonyos helyekre..Nem nyugdíjas állás,talán egy kicsit monoton meló..De jobb mint a szórólapozás vagy az újságkihordás..

Megfizetni megfognak...

2011. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!