Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik 15 évesen valaki? Ha...

Dolgozik 15 évesen valaki? Ha igen, mit? És hogy talált rá a munkára?

Figyelt kérdés
Mert én is ennyi vagyok, és szeretnék valami zsbepénzt keresni, viszotn az ilyen diákmunka szövetkezeteknél csak ilyenek vannak, h pénztáros, rakodás, stb. és már kell lenni 18-nak. Én olyanra gondoltam, h újságkihordás, esetleg szórólapozás... Tudtok segíteni?
2011. ápr. 21. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15 évesen lehet művészeti tevékenységet végezni vagy szülői engedéllyel dolgozni, de CSAK az iskolai szünetekben
2011. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én Júniusban leszek 15 éves,és egész nyáron dolgozni fogok egy raktárban..Nem nehéz meló,csak ki kell adni az anyagot,és ellenőrizni,hogy darabszámra minden meglesz-e Csak egy kis számítógép kezelésre van szükség..Anyu intézte el nekem..mellette fogok melózni :)
2011. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bence87 ***** válasza:

"Anyu intézte el nekem"


Na ez itt a gond. 15 évesen csak így fogsz találni munkát.

2011. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a nagy cégek általában a dolgozók gyerekeinek tartják fent a nyári diákmunka helyeket
2011. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 20:21

és az miért baj,hogy anyukám intézte el a nyári melómat?? Én legalább dolgozni fogok,és teljesen mindegy hogy ki által lesz az embernek állása.A lényeg,hogy legyen egy jól kereső munkahelye..

2011. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak! : csak az nem mindegy hogy alád rakják vagy te keresed meg a melót.

Nem könnyű állást találni, nekem pl nagyon szúrja a szemem ha valaki másnak a segge végébe van. És te ott vagy: anyád segge végébe

2011. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 23:12

És tényleg ennyire zavar,hogy anyám seggében vagyok?? Nekem nem gond,így neked se okozzon rossz napot..

Egyébként is ha megteheti valaki,hogy a rokonát tegye be akár nyári melóra is akkor miért ne? Ha neked lenne ilyen lehetőséged te sem mondanál nemet..

Én sem mondtam nemet,és tudod mit...Most kapaszkodj! Anyukámat megkértem,hogy a barátnőm is jöhessen dolgozni,és neki is elintézte..Ez már így megy...

2011. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23.12-es: Mégis kinek adja a munkát az ember, ha nem a saját gyerekének? Talán a szomszédnak? Az az undorító a hozzád hasonló "emberekben", hogy ilyenkor fujjolnak, de ha neked lenne egy zsíros állásod ismeretség alapján, akkor a szomszéd topikban osztanád az észt, hogy csak az nem keres sokat, aki lúzer.
2011. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hú egy kicsit elment másik irányba a kommentelés... Mindegy, ha az én szüleim tudnának szerezni nekem melót, akkor biztos nem mondanék nemet.
2011. ápr. 24. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem a fizetésről beszélek hanem arról hogy valaki hogyan kerül be X munkahelyre. Tudom hogy mennek a dolgok, látom. Nekem nem így lett munkám, és nem is úgy kerestem hogy a barátokat, rokonokat megmozgatom, hátha. Azért nem tartom ezt jó 5letnek mert így a rokongyerekeket, ismerőst veszik fel függetlenül a tehetségtől, holott lehet hogy van aki "ismeretlen" de sokkal több rálátásra van a dolgokra. Másrészt ezt mint szülői nevelést sem tarom helyénvalónak hogy alá rakja, bár én nem vagyok szülő. Ahogy a mondás tartja: "Nem adok enni inkább megtanítalak halászni" szerintem ez lenne a jó hozzáálás szülőként. - persze ezt most a munkára értem, és nem a táplálkozásra:) Inkább egy szülő tanitsa meg a gyereket önéletrajzot írni, felkésziteni egy interjúra, minthogy berakja valahova dolgozni. Erre értem.


Nem akartam próblémát szülni de szerintem azzal mindenki egyetért hogy a józan ész azt diktálná hogy a tehetséges embereket helyezzük előre, és ne a jóbarát komát rokont.


Kedves kérdező! Igazad van elment a téma!

Szóval!: a munkatörvénykönyve szerint te csak szülői beleegyezéssel vállalhatsz munkát, de vállalhatsz.

16 éves kor az a határ amikor már nem kell a szülői beleegyezés.

Amiket írtál nagyon jó 5let, de nézegess még az expressz.hu - n is de szinte bármilyen állásokat hirdető honlapon lehet találni diákmunkát. Esetleg irodai adminisztrátor bár nem tudom milyen feltételek vannak hozzá, de pl a tescoba nem kell a kipakoláshoz 18nak lenned. Sok szerencsét kívánok az álláskereséshez.

2011. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!