Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Banki, biztosítási munka....

Banki, biztosítási munka. Vélemények?

Figyelt kérdés

Érdekelne kinek mi a tapasztalata ezen a téren. Pályakezdő vagyok nincs munkám, mit takarhat ez a munka? mit kell csinálni? Ami érdekelne még hogy ez teljesítménybéres munka -e vagy fix fizetés van? Jónak tűnik, ráadásul Pesten is van. Kérem aki tud válaszoljon!


Előre is köszönöm


2011. ápr. 19. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én elmesélem a tapasztalatom, igaz azóta változott a rendszer. Biztosítási munka.


Kb 4 éve, vállalkozóként vettek csak fel embert (nekünk volt bt-nk szóval adott volt)

Járt valamiféle kezdeti fizu, amit csak akkor kaptunk meg, ha teljesítettük a feltételeket. De alapból csak jutalékot kapsz a munkád után.

Persze ez bruttóban, tehát elméletileg kb a fele ami nem adó... kivéve ha a teljes összegről van áfá-s számlád.


No én belevágtam, nincs mit veszteni...

Először is részt kellett venni egy tanfolyamon, ami vizsgával zárult.


Aztán nekem kellett embereket keresgélnem, szórólapoznom, telefonálgatnom. A technikai feltételek adottak voltak: telefon, laptop.


De akkoriban senkit sem érdekelt ez az egész, szóval nem sok üzletet kötöttem.


Végül egy összejött, nagy összegű volt... aztán 1 év után felmondta az ügyfél. És ilyenkor az a rendszer, hogy az üzletkötőnek vissza kell fizetni a jutalékát... bármennyire nem az ő hibája volt. Majdnem 200.000-et buktam rajta, miközben az adó ugye rendezve volt, de ez őket nem érdekelte, a teljes összeget visszakérték.


Szóval összegezve, ha van kapcsolati rendszered, akkor befuthatsz... főleg akkor, ha eleinte nem ebből akarsz megélni, mivel hosszú idő mire sinre kerülsz. Kollegáim akik már 20-30 éve a pályán voltak milliókat kerestek...

2011. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Az eszmefuttatásból, illetve a rendszerből ítélve egy Generalira vagy ING-re tippelnék/de legalábbis pénzintézetre/. Ez mind így van de nem kell így is lennie!

Pl: a különbségek nálunk: [link] és a pénzintézetek között:

1. Sztornó tartalék: Ezért lett kitalálva, hogy ha felmondja valaki az egyik szerződést amit kötöttél, akkor ne zsebből kelljen kifizetni és védve legyen az ember. Emellett a visszaírási százalékunk kevesebb mint 5, azaz öt százalék, a megkötött szerződéseink 5%-t mondják vissza /munkahely elvesztése, ismerős aki jót akar,stb./, ami szerintem elég fontos és szép adat a mai világban.

2. Nincs fix, viszont cserében nincs is megszabva limit, mint az előbbi cégnél. Tehát ha egy hónapban 1 üzletet kötsz akkor sem terhel téged semmi felelősség és nem kell teljesíteni limiteket..

3. Az utóbbi időben igenis felértékelődik a szakma, egyre jobban esnek ki azok a /nem szabad csúnyán beszélni/ bitangok, akik próbálják bepalizni az embereket. Ez nem erről szól. Ha valaki független tud lenni és allfinanz-ként/ teljes lefedéssel/ mindent tud közvetíteni a pénzpiacról, nincs az az ember,akinek ne lenne szüksége valamire, akárcsak arra, hogy az emberek mellé álljunk a pénzintézetekkel szemben.

2011. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én bankban dolgoztam gyakornokként. Ott úgy volt hogy addig nem is ülhettél a gép elé,a meddig nem volt meg egy csomó vizsgád (tanfolyamot oktatást ők szervezték) Eddig nekem korrektnek tűnik, csakhogy! Volt olyan munkatársam akinek csütörtök du odaadták az anyagot kinyomtatva (laza 200 oldalt) amit másnapra meg kellett tanulnia. SZerencsétlen 6ra végzett a munkahelyén, míg mire hazaesett...nem is értem, hogy sikerült neki.. na abból tettek fel neki 10 kérdést és ha egyetlen kérdésre nem tudott válaszolni, akkor mehetett újra. Összesen csak 2x ismétlővizsgád lehetett ( volt vagy 10 vizsga!) mert a 3nál azt mondja a bank, hogy köszi nem kellesz...


Aztán a fizú... hát ott is hozni kellett bizonyos számú szerződéseket! Hibába bank, hiába bankfiók. Mindenkinek megvolt határozva egy limit amit el kellett érnie, ha nem tette akkor kirúgták! A vicces az volt az egészben, hogyha elérted a limitet, és többet is teljesítettél, akkor az lett a következő havi minimumod...

2011. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!