Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi tévö legyen az aki egyszerü...

Mi tévö legyen az aki egyszerüen nem talál munkát évek ota?

Figyelt kérdés

Én nemtudom,hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen,vagy tényleg ilyen lett a világ.Hosszu ideje nem találok állást,pedig keresek,interjura behivnak,de ennyi.

Vissza sem igazolnak,szeretnék egy viszonylag jo munkahelyet,de már önbizalmam sincs.Takaritani nem fogok,hisz a férjem vezetö beosztásban dolgozik,az ciki lenne nagyon.Még szerencse,hogy ö keres,különben nemtudommi lenne.Szeretnék nagyon önállosodni.Hol kezdjem?


2011. ápr. 12. 13:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

16:40-esre válaszolván,igen ennyit ajánlott,de azt nem mondtam,hogy nem is vállaltam volna el,csak kb 200-an jelentkeztek az állásra.

De miért is vagy ennyire felböszült és faragatlan?

Talán te is gondokkal küszködsz??

Ezt szeliden is elö lehet adni,én meg rajtad csodálkozom,hogy ilyen jellemmel van munkád...képzelhetem mennyien "kedvelhetnek".

Azért köszi ,a kritikát is elfogadom.

2011. ápr. 12. 16:56
 12/21 anonim válasza:
Igen,sajnos nagyon nehéz az álláskeresés.Én is már legalább 20 helyre elküldtem az önéletrajzomat,és semmi.Még takarítónak is elmennék,csak lenne már valami.Valószínüleg a 2 gyermekem miatt nem vesznek fel sehova,mert még kiskorúak.Hová lett ez az ország?
2011. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem a jellememet fizetik meg, hanem a tudásom, ennyire egyszerű.


És azért ilyen hangnemben adom elő a mondandómat, mert te azért nyavalyogsz, hogy nem találni munkát, holott kiderült, hogy találni éppen lehetne, csak az neked nem megfelelő, mert vagy keveset fizetnek vagy "én ugyan azt nem csinálom mert ciki lenne". Hát ne haragudj, az ilyen hozzáállás előbb üti ki bárhol a biztosítékot, mint az enyém.

2011. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A feleségemet behívták egy álláshirdetésre és havi 15o órára fizettek volna neki 30 ezret majd közölték vele, hogy ha keres hozzá még egy napi 4 órásat akkor ott van a minibálbérnél. Azt nem mondom otthon lógatja a lábát mert egy keresetből nem lehetne megélni 2 középiskolás gyerekkel , csak egy kisvárosi lehetőséget mutattam be.
2011. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is évek óta keresem a munkát, 2 gyerekem van a férjem fizetéséből élünk. Szinte ugyanazt tudnám írni, mint 14:25, 2 OKJ-t is végeztem én is, de végzettségem van, gyakorlatom nincs ezekben, és volt, ahol azt mondták olyan kell, aki iskolában tanulta, nem tanfolyamon. Csalódtam a felnőtt képzésekben, mert az annak jó, akinek tuti helye lesz v már dolgozik és a papír kell még hozzá. 17:30-hoz azt fűzném hozzá, hogy nálunk a "jellemet" és rokonságot fizetik sajnos nem a végzettséget.

Vidéken főleg jellemző ez, és igen itt tart az ország a közmunkát is nyomja, de én BPJ-t sem kapok, arra sem mehetek.

2011. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Olyan munkánál, amit gyk. bárki el tud végezni (úgy- ahogy...) elhiszem, hogy a kapcsolatot és a jellemet nézik. Ezért kell szaktudást szerezni. És ez alatt nem csak a nagyon magas szakképesítést értem. Egy szakmunkás melóját sem tudja akármilyen jöttment megcsinálni.


Nemtudom te milyen OKJ-t végeztél, de nagyon sokan elvégeznek egy zabhegyező és szemforgató OKJ-t aztán csodálkoznak, hogy nincs munka.

2011. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

17:20-as vagyok.

Munkanélkülibe regisztráltam,már 6 hónapja,semmi munkát nem tudnak,de még tanfolyam sincs,mert azokat veszik előre,akiknek csak 8 általánosuk van.Fizetős tanfolyamra pedig nem tudok menni,mert a párom fizetése arra elég,hogy megéljünk belőle.Szóval összegezve az egészet szerintem fogadja el az ember azt ami van,mert a mai világban nem szabad válogatni.Bárcsak nekem ajánlanának 90.000 ft-os munkát.Már itt se lennék.

2011. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

18:41

számtech és emelt szintű ügyintéző

2011. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szerezzen egy piacképes szakmát, vagy találjon ki valami jó vállalkozást, vagy menjen el takarítani.

Én ha évekig nem találnék munkát, biztosan elkezdenék vállalkozni. Sokat nézegetem, elemzem most még hobbiből a jól menő vállalkozásokat, és agyalok rajta, mi lenne az az ötlet, ami hiánypótló, van rá igény és kereslet is.

2011. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
22.25 A jól menő vállalkozás a törvényesség és az "etikátlanság2 mezsgyéjén halad. vAN AKI MEGTALÁLJA A KISKAPUT ÉS VAN SÚGÓ akinek fizetni kell és van a balek aki képtelen rá, mert mindjárt rátalálnak. Erre születni kell. Persze vannak tiszavirág életű vállalkozások is ,mert a helyzet megváltozott. Valószínű nem kell nagyban gondolkodni, de nullszaldósnak lenni is manapság eredmény.
2011. ápr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!