Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a főnök azt mondja, hogy a...

Ha a főnök azt mondja, hogy a fizetésem vegyem ki a kasszából az mennyire legális?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a főnöké a bót, akkor oké
2011. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy így szoktátok, de ebben semmi legális nincs.

Legális, ha van munkaszerződés, akkor viszont bérpapírt kell kapnod, amit aláírsz, 1 példánya marad Neked. Azon látszanak a levonások is (adóelőleg, nyugdíjjárulék egyebek). Az adóelőleg az év végi adóelszámolásnál a nyugdíjjárulék pedig a nyugdíj miatt fontos..

Azt hiszem nálatok nem így van, nem vagy bejelentve.

2011. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól még simán be lehet jelentve, a kettőnek nincs köze egymáshoz.
2011. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én munkáltatóm az általam aláírt bérjegyzékkel igazolja, hogy átadta (felvettem) a fizetésemet, azaz eleget tett a munkaszerződésünkben foglaltaknak. Adott esetben én így igazolhatom az APEH felé, hogy én még akkor alkalmazásban álltam. Ha erről semmi nincs, később hogyan igazolok?
2011. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt mondja akkor azt is mondhatja hogy holnap már nem kell jönnöd és nem tehetsz semmit mert nem vagy bejelentve.Igy nem mehetsz táppénzre nem jár szabi és még sok mindentől elesel. Próbálj rendes mukahelyet keresni!
2011. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pénztárjelentésen (többek között) van egy olyan sor, hogy "Munkabér" Pont azért, hogy a munkabér kifizethető legyen a bolt kasszájából. Nálunk is ki lehet így venni a fizetést. Mivel a cég pénzforgalma túlnyomó részben készpénzben zajlik, sokkal egyszerűbb a kasszából kifizetni a bért, mint befizetni a bankba és átutalni (ez még plusz pénzekbe is kerül), vagy a kasszából befizetni a főpénztárba és onnan kifizetni a bért (nem is szólva arról, hogy a főpénztár más településen van, mint a bolt és utazgatni kellene a fizu felvételéhez)
2011. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önmagában az, hogy a pénztárból fizetés címén vehetsz ki pénzt, abban nem lehet kifogás, abban viszont igen, hogy havi jövedelmedről, az ebből befizetett adóról (merthogy ez kell az év végi elszámoláshoz), a TB-nek fizetett hozzájárulásról semmiféle papírod nincs, ergo: nem is dolgozol a cégnél..
2011. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!