Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e nekem szabadságpénz, ha...

Xeran kérdése:

Jár-e nekem szabadságpénz, ha a főnök "közös megegyezéssel" szakította meg a munkaszerződést?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 és fél évben egy helyen dolgoztam , és az évenkénti szabadságomból 3 napokat vettem ki, így maradt 27 szabadság napom.Tavaly mikor elküldött, az egész évi szabadságom bent volt, 20 nap. Mit tehetek? Utána kiskönyvesként dolgoztam, dolgozok, és szükségem van arra a pénzre, de nem nagyon akar fizetni...A szabadságokat havonta 2 napokra kiírta. Megérné bírósághoz fordulni, vagy ha bekeményítek, akkor hajlandó lesz fizetni?
2011. jan. 11. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha hivatalosan havonta 2 napra kiírta a szabikat, akkor szinte semmi esély nincs, hiszen le lett könyvelve. Egyébként közös megegyezéskor az jár, amiben közösen megegyeztetek, és aláírtátok. Ezért hívják úgy, ahogy hívják.
2011. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Noja82 válasza:
Szia! Engem októberben "küldtek" el közös megegyezéssel, de járt a szabadság megváltás, tehát arra az időszakra, amíg az utolsó évben még a cég alkalmazásában álltam, és nem vettem ki szabadságot, azt időarányosan kifizetik. Tehát ha neked évente 30 nap szabadság jár, és mondjuk az év októberében szűnik meg a munkaviszony, akkor havonta jár 2,5 nap, azaz októberig jár 22,5 nap. Ha ebből nem vettél ki semmit, akkor ezt ki kell, hogy fizesse.
2011. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Noja82 válasza:
Bocsánat nem olvastam végig. Ha kiírta, és szemétkedik, akkor nem fog fizetni. Elvileg jelenléti ívet kell készítenie minden cégnek, minden napra. Ez volt nálatok, mert ha igen, és abban azokon a napokon dolgoztál, akkor ezzel mehetsz ügyvédhez. Manapság nagyon komolyan veszik a munkaügyi pereket, és azt mondják, hogy 80%-ban a munkavállalónak adnak igazat. Viszont nagyon sok idő, energia és pénzt kell egy perhez. Nem biztos, hogy megéri.
2011. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a közös megegyezés azt jelenti, hogy te is elfogadtad és így aláírtad, hogy nincs követelésed a cég fel. Szerintem azért így sem reménytelen. A munkajogi pereknél megfordul a bizonyítási teher, tehát a munkáltatónak kell bizonyítani, hogy szabályosan töltötte a jelenléti íveket, a szabályoknak megfelelően lett kiadva a szabadságod. Ez nagy könnyebbség. A munkaügyi bíróságok állítólag "munkavállalóbarátok", biztos korrektek lesznek. A munkabérrel kapcsolatos követelések elévülése 3 év.

A munkaügyi bíróságok listáját itt találod:

[link]

2011. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!