Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gimnáziumi eredmény befolyás...

A gimnáziumi eredmény befolyásolja a jövőt?

Figyelt kérdés

Konkrét példákat szeretnék hallani. Mert szerintem attól még hogy valaki kettesre áll matekból egyáltalán nem biztos hogy nem lesz jó munkája, max más területen. Sőt ha egy tantárgyób sem olyan jó, akkor is lehet hogy milliókat fog keresni olyan dolgokkal amit nem is tanítanak a gimiben. Vagy csak én gondolom így?


Dolgozó emberek: Milyen tanulók voltatok és most hol dolgoztok, hogy kerestek?

Köszi :)


2011. ápr. 6. 18:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Csakhogy ami nálunk hiányszakma az kevés kivétellel nyugaton is az. Bár sokat keresel pizzafutárként is, de azért az embernek ne az legyen már a fő életcélja.
2011. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jah, van egy SZÁZAS lista azokról a milliomosokról, akiknek MARHA NAGY MÁKJUK volt és tudás nélkül lettek gazdagok.


Rajtuk kívül még van kb 30 MILLIÓ milliomos a földön akik kemény munkával és tanulással...


Érdekes...

2011. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nem tudok róla, hogy a duplázást eltörölnék....
2011. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Nehogy már oda jussunk el, hogy az a jó, ha valakinek nincs végzettsége. Az sose lehet hátrány, ha valamiről van egy papírod. Legfeljebb nem használod. Viszont ha nincs, akkor beszűkíted magad előtt a lehetőségeket. Egy diplomás, ha nem is dolgozhat a szakmájában, még mindig találhat magának alacsonyabb végzettségű munkahelyet, a diplomát le is lehet tagadni, ha kell. És később, ha jön alkalom, lehet váltani szakirányú munkára. Itt a baj az szokott lenni, hogy néhányuknak derogál az, hogy ha nem veszik fel őket felsőfokú állásba, mást meg nem vállal el, inkább éhenhal. De hát ez már az ő baja.


A másik oldalról viszont akinek csak érettségije van, vagy még az sincs, az hiába akar jelentkezni felsőbb végzettséget követelő munkahelyre, mert szóba se fognak állni vele. Nem mindegy ám az, hogy ha átmenetileg beállsz a szalag mellé egy diplomával mert jelenleg nincs más, mint ha tudod, hogy egész életedben ezt fogod csinálni, mert máshoz nincsenek iskoláid. Egy szalag mellett meg te nem fogsz kapcsolatokat építeni se, meg vállalkozni se fogsz, ahhoz ugyanis tőke kell, ezt meg az éhbéredből sose fogod előteremteni.


Egyébként szerintem most az jár jól, aki addig tanul tovább, amíg viszonylag könnyen megteheti. Nemcsak a fentiek miatt, meg azért, mert később, munka, család mellett sokkal nehezebb. Hanem azért is, mert azt, hogy túl sok diplomás munkanélküli van, ezt már felsőbb szinten is észrevették. És lépni is fognak ez ügyben, úgy, hogy csökkentik az államilag támogatott képzésekre felvehető tanulók számát a jövőben.


Vagyis, ha most nem szerzel diplomát, akkor később nem is nagyon lesz rá esélyed, hacsak nem fizetősre mész. Ha viszont igen, akkor később az többet fog érni, ha már nem osztogatják ingyen mindenkinek, mint manapság.


Egyszóval a tendenciákat kell látni :P Bővebben:


[link]

2011. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha a napi robot meló a cél 8-16-ig akkor nagyon is számít. Ha képes vagy a saját lábadra állni és nem mástól várni, hogy munkát adjon akkor nem. Én ezt választottam jól vagyok, köszönöm.

Amúgy volt valami felmérés, hogy átlagban azok futották be a nagy karriert akik középsuliban 3-4 körül voltak. Ennek az a magyarázata, hogy nem egész nap a könyvek fölött ültek, hanem nagyrészt a való életből tanultak.

2011. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

21:36-tal ertem egyet.


Amugy meg minek megy valaki gimibe bukdacsolni? Akkor miert nem szerez mar valami szakmat egy szakmunkasban?

Ezt sose erettem. Mert a gimi az arra van hogy a felsooktasra keszitsen fel - regen kulon is volt hha vki tovabbtanulni akart akkor gimibe ment aki meg nem az szakiba- lehet mas neven futott de mar nem emlekszem.


Amugy en gimibe jartam es 447 ponttal felvettek az elso altalam megjelolt helyre.

A jovobeli szakmammal mint minden massal ebben az orszagban nem nagyon lehet jol keresni, de kulfoldon hazat, autot vagnak hozzam...


Egyebkent a tobb labon allas hive vagyok. Sosem szabad felegetni a hidakat magad mogott- szoktak mondani- ez esetben viszont magad elott.


Most am sajnalom h anno nem szakmunkasba jartam, lehet nem olyan "elit" mint a xy gimi budan, de egy papirral tobb lenne mert erettsegi diploma nelkul meg csak wc-papirnak se jo- ahhoz tul kemeny.


Magyarul ha gimis erettsegid van es nem tanulsz tovabb egy HASZNOS/KERESETT nem tulkepzetz karon akkor xart se ertel, csak elvesztegettel 4 evet az eletedbol - szerintem.


Am nem turom miert kell szidni a jotanulokat.

En nem gubbasztottam sokat a konyv felett es volt reszem egy-ket durva dologhoz az eletben- de mondjuk az en esetem se egy atlag.


Azt hiszem a valaszom eleje az ami leirja mindenfele extrem ritka peldak es sarkitas nelkul- persze van aki sikeres vegzettseg nelkul, de ahhoz is kell egy kis sutnivalo- de teny h nagyobb eselyed van az ervenyesulesre az eletben ha jo jegyeket szerzel, mert mindent papirban mernek.

2011. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem meg matek nélkül is lehet boldogulni a világon, én például végig 3-as voltam belőle gimiben érettségim is az lett, nem voltam én egyébként soha nagyravágyó csak szerettem volna egy viszonylag jól fizető állást amiért tanultam is keményen, megtanultam 3 nyelvet felsőfokon,aztán elmentem stewardessnek tanulni, azt csináltam is 8 évig, aztán mostanra lediplomáztam szakfordító-tolmács szakon, és most már azért kellett ezt megtennem mert gyerekeim vannak, fiatal koromban megalapoztam a jövőmet, elég jól is kerestem stewardessként bár hozzáteszem ott is kellett nem keveset tanulni. Most pedig tolmácsként dolgozok, néha ugyan el kell menjek itthonról, mert egy vadásztató cégnél dolgozok, de szerintem a nyelvek a legfontosabbak én egész életemben arra alapoztam és igenis szükség van a nyelvtudásra, mert viszonylag jól fizető állásokat lehet vele szerezni, egy hátránya van, sokat kell utazni és ezért főleg fiatalabb korban lehet ez a fő csapás irány, mert későbbre be kell fektetni valamiféle diplomába is a nyelvek mellé, hogyha már családod van akkor ne kelljen annyit utaznod :) Persze akik tudósok akarnak lenni, vagy atomfizikusok azoknak kell a matek, én soha nem akartam milliomos lenni, csak egy jó fizetést akartam a munkám mellé, és szerencsére meg is kaptam. Úgyhogy nem értek egyet azzal, hogy csak azoknak van esélyük a világban akik zsenik matekból. Persze a fő csapásvonal az a matek-kémia-fizika szükségletű szakmák, vagy a nyelvek. Ez a 2 esélye van az embernek, bölcsészkarra elmenni manapság hülyeség. De egy a lényeg, nem divat szakmát kell tanulni, hanem meg kell találni a középutat, olyan szakmát amit szeretsz, jó is vagy belőle és esetleg hozzá tanulni valamit amit nem annyira szeretsz, viszont kicsit megerőlteted magad miatta.
2011. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!