Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gimnáziumi eredmény befolyás...

A gimnáziumi eredmény befolyásolja a jövőt?

Figyelt kérdés

Konkrét példákat szeretnék hallani. Mert szerintem attól még hogy valaki kettesre áll matekból egyáltalán nem biztos hogy nem lesz jó munkája, max más területen. Sőt ha egy tantárgyób sem olyan jó, akkor is lehet hogy milliókat fog keresni olyan dolgokkal amit nem is tanítanak a gimiben. Vagy csak én gondolom így?


Dolgozó emberek: Milyen tanulók voltatok és most hol dolgoztok, hogy kerestek?

Köszi :)


2011. ápr. 6. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
A matek gyakorlatilag minden jól fizető szakmához kell, így aki bukdácsol belőle az valószínűleg nem fog nagy karriert befutni vagy piacképes szakmát szerezni. Persze van kivételek.
2011. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Én kb. mindenből kettes voltam középsuliban, aztán 5-ös érettségiket írtam, kivéve magyarból és nyelvből 4-est.

Fel is vettek az első helyre ahova akartam menni, itt az egyetem pedig kapom a magasabbnál magasabb ösztöndíjakat (elég nehéz mérnöki szakra járok, a szakátlag 1,9 körül szokott lenni, nekem 3 alatt még nem volt az átlagom). Annyi hogy középsuliban lusta voltam, itt az egyetemen meg tanulok sokat, mert itt már magadért tanulsz. Mindenki azt hitte, hogy hülye vagyok, azért hozok 2-es jegyeket haza.

Bár én azt látom, hogy aki rossz tanuló volt, annak a gimi után is rosszul megy, én csak egy kivételes eset lehetek, bár azért hoztam rossz jegyeket, mert nem érdekelt az egész iskola, nem azért mert hülye voltam.

2011. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pl. C. Ronaldo nem hiszem hogy valami kraftos volt matekból, és mégis állati gazdag.
2011. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
47%
Aki matekból nem jó, az nem lehet túlzottan okos, és ha nem valami okos az ember, mégis sikeres szeretne lenni, ahhoz kell egy adag szerencse, de ami a legfontosabb, olyan személyiség kell hozzá... Talpraesett, élelmes, kissé rafkós, esetleg törtető.
2011. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Rohadt sz*r tanuló voltam gimnáziumban, egyik évben meg is húztak matekból.

Most egyetemre járok, és jó tanulónak számítok :)

2011. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Szélsőséges példákat hoztok fel, az a baj. Egy átlagos gimnáziumi diák ha nem ért a matekhoz minimális szinten, az nem fog nagy karriert befutni manapság, hacsak nincs elképesztő szerencséje, de akkor már nem mondható átlagosnak.
2011. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dymo válasza:
0%

Jövőre BEFOLYÁSOLJA! Tantárgyi jegyek + érettségi fog számítani (1 természettudományi tantárggyal). Vagyis ha szar vagy matekból,kevesebb pont :S

Én még pont benne vagyok az utolsó korosztályban,aki duplázhat,és így nem kell a matek,meg ezek.

2011. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Szia!!! Nagyon jó kérdést tettél fel. Sajnos azt teszik az emberek fejébe , hogy egyetem nélkül semmire nem viszi manapság ( ez egy tipikus mondat ). Először is... hány munkanélküli egyetemista szaladgál az utcákon ? Alkalmazotti állásban nem lehetsz milliomos , 1-2 milliót kereshetsz , de alkalmazottként sose mehetsz oda akkor amikor akarsz,hiába van rá pénzed , max 1 évben elmehetsz 2szer nyaralni... mert szükség van rád nap mint nap ...de a lényeg , nem egy ismerősöm van aki nem járt egyetemre , az egyik egy villamosmérnök... 6 év alatt teljes anyagi függetlenséget ért el egy network marketing cégnél. Azon kívűl ...és ha ezt esetleg nem hinné el valaki , akkor őket biztos ismeritek , ez a lista arról szól akik kiestek gimiből : [link]

Ez pedig vegyes ( gimi és egyetem ) : [link]

2011. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak azok a munkanélküli diplomások, akik olyan szakmával rendelkeznek, ahova nem kell matek.
2011. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: azt te csak hiszed. Bőven ismerek olyan mérnöki végzettségű embereket, akiknek nincs munkájuk, és nem azért, mert olyan bénák lennének.


Én meg lehet, hogy szociális munkásként sosem leszek gazdag, de legalább azt csinálhatom, amit szeretek. Igaz, nekem nem áll szándékomban itthon maradni, mert éhen halni azért nem sok kedvem van.

2011. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!