Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában tényleg több esélyem...

Angliában tényleg több esélyem van mindenre, mint itthon? (lent)

Figyelt kérdés

Van két szakmám, gondolkoztam azon, hogy ha kimennék, akkor az állatvédelemben keresnék munkát, vagy egy sima lovardánál (kutyakiképzői, lovastúra-vezetői - ettől függetlenül semmi bajom nem lenne a csak lovászi munkakörrel).

Itt nem tudok elhelyezkedni egyikben sem.

Exbarátom akart kivinni magával, de annak a kapcsolatnak ugye befellegzett, épp kezdtem elhinni neki, hogy ott van remény :) Ő megcsinálta magának a szerencséjét, de nem akarok egy emberre, és sokadkézből jött hírekre alapozni.


Elmesélnétek az ilyen jellegű tapasztalataitokat Angliáról?


2011. ápr. 3. 02:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, hogy elhelyezkednél-e ott, de Angliát nagyon nem ajánlom. Élhetetlen egy ország. Az éghajlat, az emberek, a szokások, stb., stb. Inkább Németország.
2011. ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hogy elhelyezkednél-e ott, de Angliát nagyon nem ajánlom. Élhetetlen egy ország. Az éghajlat, az emberek, a szokások, stb., stb. Inkább Németország."


Éltél már ott? Ha igen, mi volt konkrétan a tapasztalat?

Ha nem, kid volt ott/ mit dolgozott / mennyi időt volt?


Légyszi, részletesebben, miért élhetetlen :)

Főleg a szokásokat és az embereket.


Németországgal az a baj, hogy igaz, a másik nyelvem pont német, de abból a középfok rendben, de közben nincs mögötte középfokú nyelvtudásom...


És milyennek ismered Angliával szemben Németországot?

Ott milyen szinten van az állattartási kultúra például?

2011. ápr. 7. 01:38
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy a te esetedben el tudnál-e helyezkedni, mert én más szakmában mozgok, de itt Angliában ezerszer jobban érzem magam, mint otthon. Jobb megbecsülés, jobb fizetés, jobb munkakörülmények. Bár otthon sem kerestem rosszul(nettó 225.000 HUF), de itt olyan életet tudok magamnak bíztosítani, amiről otthon még csak álmodni sem mertem volna. Még egy fontos dolog, én jó nyelvtudással jöttem ki, szakmabeli állásokat kerestem, igaz nehezebb, mint mosogatói meg mekis állásokat találni, de messze nem lehetetlen, csak több kezdőtőke kell hozzá. 5 hét után kaptam első ajánlatomat, majd rá 1,5 hétre már dolgoztam is.
2011. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én is szakmán belül szeretnék, nagyon sok álláshirdetést találtam, amire szerintem megfelelő lennék.


Az itthon szerzett végzettségeket mennyire szokták nézni? Szkeptikusak? Érdekli őket egyáltalán az ilyesmi?

Mert úgy tudom, Angliában nem is létezik ilyen képzés, szakma (lovastúra-vezető).


Ez esetben az elegendő, hogy elmondom, mit takar, mit tudok (elmélet; a gyakorlatot tudom, hogy be kell mutatnom, mindenhol így van)?

Mert elég speciális ismeretek vannak benne, amelyeket egyéb lovas szakmáknál nem tanulnak, és ez nekem előny lehet az angolokkal szemben, szerintem mindenre sokkal felkészültebb vagyok.

2011. ápr. 9. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!