Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában tényleg több esélyem...

Angliában tényleg több esélyem van mindenre, mint itthon? (lent)

Figyelt kérdés

Van két szakmám, gondolkoztam azon, hogy ha kimennék, akkor az állatvédelemben keresnék munkát, vagy egy sima lovardánál (kutyakiképzői, lovastúra-vezetői - ettől függetlenül semmi bajom nem lenne a csak lovászi munkakörrel).

Itt nem tudok elhelyezkedni egyikben sem.

Exbarátom akart kivinni magával, de annak a kapcsolatnak ugye befellegzett, épp kezdtem elhinni neki, hogy ott van remény :) Ő megcsinálta magának a szerencséjét, de nem akarok egy emberre, és sokadkézből jött hírekre alapozni.


Elmesélnétek az ilyen jellegű tapasztalataitokat Angliáról?


2011. ápr. 3. 02:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem NEM, gondolkozz el, ha a vérbéli Angolok nem talàlnak munkàt, akko mért is kapnàl jo fizetést? és azt se felejtsd el, hogy joval dràgàbb a kinti megélhetés mint az itthoni.
2011. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre megelégednék azzal is, ha fizetést kapnék, nemhogy jó fizetést. Mert itt még az előbbit sem.


Nálunk nem lehet kezdeni ezekkel semmit, mert nincs alapja. Külföldön azért már van állattartási kultúra. Ebből kiindulva kezdtem reménykedni, hogy

Az egyik oktatómnak 6 féle lovas szakmája van, mellette agrárdiplomája. Két éve munkanélküli, pedig nem csak a szakmáján belül lenne hajlandó elhelyezkedni. Őt a pasija tartja el, aki Írországban tehenészetnél végez aljamunkát...


A másik oktatóm nyugat-európai országokban szerezte a végzettségeit, ami több milliójába került (csak a szakma megszerzése), visszajött, és semmi pénzekért adja át azt a tudást :/


Hát ebből gondoltam...

2011. ápr. 3. 18:40
 3/14 A kérdező kommentje:

* hogy ott szükség lehet ilyen emberekre.


Egyébként a példában szereplő második ember nem azért fillérekért adja át a tudását, mert a magyarok nem tudják megfizetni, hanem azért, mert még ingyen se kéne. Nincs rá kereslet. Nem érdekel senkit. Szinte nem létező a felelősségteljes állattartó réteg :(

2011. ápr. 3. 18:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Ilyen területen itthon tényleg nem sok esélyed van.


Egyik ismerősöm Belgiumban dolgozik egy lovardában. Igaz, ő nem kifejezetten lovász, hanem ilyen "mindenes" fiú. Viszont jól keres. Havi kb. 300ezret kap, van szállás is.

2011. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Belgium sem hangzik rosszul (ahogy Svédország sem), de ezekről a helyekről végképp nincs információm (nincs egy ismerősöm, sőt, ismerősömnek ismerőse se :D aki ezek közül valahol szerencsét próbált volna).


Exem 9 hónapja él kint, tőle hallottam már, mibe kerül ott az élet. Viszont azt nem tudom, hogy ténylegesen mennyi esélyem van jó munkát találni (nem jól fizetőt, hanem olyat, amit szeretek, vagy egyáltalán el tudok végezni).


A nyelvtudásom most teszem aktívvá, a passzív elég jó, a beszédet többnyire értem, szépirodalmat és szórakoztató irodalmat is gond nélkül olvasok, szakirodalmat meg pláne.

2011. ápr. 4. 01:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
300000 forint Belgiumba nagyon kevés, még ha nettó is. Vannak ott ismerőseim, és havi netto 2000 euro alatt nem ajánlott, de te tudod.
2011. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézd, ahhoz képest, hogy a szállás ingyenes és elég egyszerű munkája van (nem kell nyelvtudás, végzettség, gyakorlat stb.), ahhoz képest szerintem igenis jó az a nettó 300 ezer. Itthon diplomával, nyelvtudással is örülhetsz, ha nettó 130 ezret kapsz.
2011. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Diplomával és nyelvtudással kis magabiztosság és valódi tudás mellett simán összeszedsz netto 200000-250000 forintot.
2011. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, hol? Komolyan kérdezem, mert tudod sajnos mégcsak arra sincs lehetőségem, hogy élőben bizonyíthassak, ugyanis nem hívnak be interjúra...

Igaz, hogy nincs munkatapasztalatom, ugyanis pályakezdő vagyok, de attól még elég rossz itthon a helyzet.


Kicsit álomvilágban élsz...

De azért örülnék neki, ha adnál pár tippet, mert ezek szerint neked nagyon jól megy a szekered.

2011. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát, én a diplomám után sem hinném, hogy itt maradok. (Kutató biológusként.) Ezzel ugyanúgy leszek kisegítve itthon :)


Előbb-utóbb mindenképp kimennék, de azt sohasem terveztem, hogy egyetem előtt erre sor kerülne. Különben már perfekt menne az angol.


Jövőm tehát úgy sem sok van sajnos itt. :(


Viszont én még úgy is azt érzem, hogy túl nagy fába vágnám a fejszém, hogy két éve dolgozok (dolgoztam, most, januártól nincs munkám).

A pénz viszont kellene, mert anyagilag nem bírjuk, tehát tolódik az egyetem is, úgy alakult, hogy előtte még dolgoznom kell továbbra is.


Igazából ez akár egy SOS kérdés is lehetne.


Tehát, ha valaki tud még infót, írjon :)

2011. ápr. 5. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!