Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kell kopogtató levelet írni?

Hogy kell kopogtató levelet írni?

Figyelt kérdés

Utána olvastam már, de lenne néhány kérdésem még.


1. Érdemes egyáltalán megkeresni úgy a munkaadókat, hogy nincs is állás meghirdetve?


2. Állami, önkormányzati intézményeknél is működhet vagy csak cégeknél?


3. Hogyan kezdjem el, ha intézményről és nem cégről van szó?

(Azt nyilván nem írhatom, hogy "Már régóta figyelem cégüket, mely meghatározó szerepet tölt be a telekommunikáció területén. Örömömre szolgálna ha munkámmal én is részt vállalhatnék a sikerekből." stb.)


Lehet helyette pl. így kezdeni?


"Tisztelt Kovács Sándor Úr!

Kérem, engedje meg hogy röviden bemutatkozzam. Nagy Gábor vagyok, Budapesten lakom. Végzettségemet tekintve történelem tanár vagyok..."


Rövid bemutatkozás után térnék rá arra, hogy miért is írok, milyen képességeim vannak, miért akarok ott dolgozni stb.


2011. márc. 30. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, ebben a stilusban folytasd, ha van már gyakorlatod is a tanitás terén ird le a tényeket.
2011. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!