Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Motivációs levelet kinek kell...

Motivációs levelet kinek kell címezni? Igazgatónak, csoportvezetőnek vagy HR-esnek?

Figyelt kérdés

A cégek honlapját ha megnézem, honnan látom hogy kinek kell név szerint írni?

:P


2011. szept. 21. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Kivéve, ha az e-mail címből világosan kiderül a címzett neme.

2011. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgatónak semmi szín alatt ne küldd! Általában minden cégnek van egy központi email címe toborzás@ vagy hasonlóak. Ha nincs, akkor akár a csop. veznek, akár a HR-esnek is küldheted.
2011. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írnék rá megszólítást éppen azért, mert nem tudhatom, hogy ki olvassa el. Lehet az férfi vagy nő, idős vagy fiatal, vezérigazgató vagy éppen a portás.

Én legutóbb a kísérőlevélbe csak annyit írtam Tisztel X. Y. helyett, hogy Üdvözletem!

2011. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem tudok konkrét személyt, ott "Tisztelt Cím!"-mel szoktam kezdeni (a Hölgyem/Uram is hasonló). Ahol viszont meg van adva kapcsolattartó, HR-es vagy akárki, akkor neki címzem név szerint. Elvileg ezt jobban szeretik, mert személyesebb. Nem kelti rögtön a megszólításnál azt a hatást, hogy egy darab kísérőlevelet szórsz szét sok cég közt, hanem talán kicsit azt mutatja, hogy vetted a fáradtságot és odafigyeltél az adott munkára, utánanéztél, hogy kihez is küldöd a jelentkezést. Ezt írják legalábbis a karrier tanácsadó magazinok, honlapok, aztán hogy mi jön be, vagy számít-e ez egyáltalán, nem tudom.
2011. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!