Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mindenki munkája egyformán...

Ha mindenki munkája egyformán fontos, akkor egy takarítónő miért nem keres annyit, mint egy mérnök?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 19:55
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Teljesen elkanyarodtatok a kérdéstől, én válaszolok arra: takarítani mindenki tud, ergo gyakorlatban még a 8 általános se kell hozzá. Mérnökösködni viszont nem igen tud egy 8 általánost végzett takarító/t.nő........
2011. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

01:12 nagyon egyszerű a dolog, első évben valóban nem nagyon van lehetősége az embernek dolgozni, ellenben előtte nyugodtan kihagyhat egy évet, amíg dolgozik és félretesz a tanulmányaira pénzt. Ez ilyen egyszerű.

Ma meg még egyszerűbb, én az első félévet diákhitelből finanszíroztam, második félévtől kezdve dolgozom, és ha sikerül többet, akkor közben törlesztem a hitelt, hogy ne nőjön a fejemre. Ennyi. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2011. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Ha kihagy egy évet, és elmegy dolgozni, szerinted mennyit tud félrerakni a minimálbérből, miután kifizette a lakbér, és a rezsi rá eső részét, megvette az élelmiszert, a tisztító, és tisztálkodási szereket, meg a bérletet?!
2011. márc. 31. 06:59
 24/25 anonim ***** válasza:

Miért végez minimálbéres munkát? Pl. tavasztól őszig minden srác előtt nyitva áll a lehetőség, hogy elmenjen segédmunkásnak. A párom csinálta most nyáron, mert épp munkanélküli volt, 120 ezret lazán hazahozott egy hónapban. Igaz, kidolgozta érte a belét is. De az is igaz, hogy nyár végére nagyon szép kockás hasa lett :)

50-60 ezerből meg lehet élni (mondjuk spórol, munkásszállón lakik, 25-30 ezer, bérlet 10 ezer, egyebek 20 ezer), a maradékot félrerakja.


A lényeg az, hogy meg lehet oldani. Ha akarja. Ha igazán egyetemre akar menni, akkor kibírja a munkásszállót (én is laktam ott, egyáltalán nem volt tragikus), és spórol mindenen. Mert tudja, hogy most egy évig kibírja így, aztán sok évtizedig jó lesz. Ez egy befektetés. Aki erre nem képes, az ne is menjen egyetemre.

2011. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
18 éves lányként lakhat akár hajléktalan szállón is, élhet kenyéren, és vízen, elmehet például kőműves mellé segédmunkásnak, közben reménykedik, hogy semmi váratlan kiadás ne jöjjön közbe, és már meg is van oldva, mehet egyetemre.
2011. márc. 31. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!