Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A netes bérkalkulátorok...

A netes bérkalkulátorok pontos eredményt adnak?

Figyelt kérdés
Csak mert amit nekem kiad több oldalon is a nettó-bruttó bérkalkulátor, az nem annyi, mint amennyit a leendő munkáltatóm állít. A szerződésben ugye bruttó van megadva, ők meg mást állítanak nettó, mint amit kiad. Van vmi más szempont, amit nem vesz figyelembe a kalkulátor?
2011. márc. 28. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hr-portal.hu bérkalkulátora fillérre pontosan azt dobja, amit utalnak a cégtől.
2011. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
minden hónapban kapnod kell egy elszámolást vagy mit, amit alá kell írnod, hogy megkaptad a fizut, ebből egy példány a tied, azon rajta van minden hogy menni a bruttó és mit vonnak le és mennyit kapsz nettóban.
2011. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem adott ki egyik sem pontos eredményt, viszont nagy eltérés azért nem volt. Tehát érdemes használni, mert KÖRÜLBELÜL jól számol.


Egyik régebbi melóhelyemen amit kaptam, az kivételesen vagy 20ezerrel több volt, mint amit a kalkulátor számolt. Azután a rá következő évben vagy 20ezerrel kevesebb lett a tényleges nettó fizum. Nem értettem miért, a munkaügyes kollégák sem tudták.

Aztán rájöttünk azért volt, mert az első évben nem januárban kezdtem dolgozni és másképp számoltak valamit, ezért jött ki többre... Tehát amit a netes bérkalkulátor mutatott, az volt közelebb a "valósághoz".

2011. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a [link] mindig pontos eredményt adott.

Amit nem tud kezelni egyik sem, azok a pótlékok, amik esetlegesen nincsenek benn a szerződés szerinti bruttódban (pl műszakpótlék) mert havonta különböző összegűek lehetnek.

Hasonlítsd össze az eredményt a bérpapíroddal, egyből látod, hogy hol vannak külömbségek.

2011. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még nincs aláírva a szerződés, úgyhogy nem tudom megnézni, mert sosem kaptam fizetést.:P

Azért 13e Ft eltérés nekem sokat jelent. Köszi a válaszokat!

2011. márc. 28. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet, h beleszámolták az adójóváírást (?). vagy havonta kéred vissza, vagy évente. ha évente, akkor havonta kevesebbet kapsz.
2011. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Hogyha annyira félsz, hogy kevesebbet kapsz, mint amit a gép számol, akkor a munkaadódnak de a bruttó, hanem a nettó igényedet mondd!

Esetleg még a szerződésbe is beletehetitek a nettót, végülis te vagy az egyik szerződő fél...

Azonban ezzel legyél óvatos, mert ha csak a bérről tudsz beszélni, akkor lehet idő előtt elküldenek...

2011. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!