Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire szabad ilyenkor...

Mennyire szabad ilyenkor határozottnak lenni? Mivel érek el eredményt?

Figyelt kérdés

az a gondom, h a főnököm jóval több munkát oszt rám, mint amit elvileg végeznem kéne. Nem csak időben túlórázok, de olyan feladatokat végzek, amiket nem nekem kéne. Eddig féltem szóvá tenni, mert akkor vagy onnantól utálni fog, és kicsinál, vagy kirúg. Ezt viszont már nem bírom. Ilyenkor mi a jó? Ha határozottan eléállok és kijelentem h én ezt és ezt nem csinálom meg, és reménykedek abban h nem akar tőlem megválni(mert amúgy jó munkaerő vagyok), vagy kompromisszumkészen álljak elé, h "nekem ez nem annyira jó, így, próbáljuk meg megoldani h mindkettőnknek megfeleljen" melyikkel érek el többet, ha itt szeretnék maradni, de kevesebb munkával, normális légkörben?

(ő is nő, én is)


2011. jan. 21. 16:13
 1/4 anonim válasza:

Attól függ milyen a viszonyotok..én turia sumákolnék..na és persze közben izgulnék, hogy éppen az a munka ne kelljen neki, amit még nem csináltam meg..mindenre ő sem ér rá?vagy tévednék?

Ez egy nagyon szar helyzet...finoman próbáld a tudtára adni..megnézed hogyan reagál..ha szarul akkor keress másik melot..mert ugyis kirug..

ha jól reagál és kedvel téged akkor meg fogja érteni..és nem fog emiatt utálni..

De ez attól függ, hogy milyen embertipusba tartozik..

2011. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj racionális érveket felhozni, hogy miért nem jó a mostani helyzet. Például, hogy adott munkának a minősége látja a kárát ennek, márpedig te szeretnél jó munkát végezni. Esetleg mutass rá, hogy ez meg ez nincs a munkaköri leírásodban, és ha mégis meg kell csinálnod, azt csak ellenjuttatás fejében teszed. Esetleg elmondhatod neki a megfigyeléseidet, hogy a munkafolyamatok közül melyiken lehetne módosítani/rövidíteni ill. néha elhagyni annak érdekében, hogy folyékonyabban menjen a meló. Szóval inkább valami kompromisszum-féleség felé közelíts szerintem, és fontos a racionalitás.
2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek nagy része végez olyan munkát, amit egyrészt nem neki kellene, másrészt a végzettsége sincs meg hozzá. Nálunk is így van, és a főnök filozófiája az, hogy ha nem tetszik a munka, el lehet menni. Ez egy eléggé stabil kiindulási alap ahhoz, hogy befogjam a szám, és tegyem, amire kérnek.

Van különbség azonban aközött, hogy a főnök kér fel valamire(vagy ad parancsot), vagy pedig egy magát kiskirálynak gondoló másik beosztott.

2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a főnököd.

Én például ha egy munka túl sok vagy meghaladja a képességeim, akkor egyszerűen szólok, amikor kiadja, hogy sajnos ezt kizárt, hogy határidőre el tudjam készíteni, ezért ha sürgős, akkor inkább adja oda másnak.

Vagy hogy nem értek hozzá, vagy akármi.


De hangsúlyozom, hogy köztünk van ilyen viszony, hogy ezt bátran elmondhatom, mert ő is úgy gondolja, hogy az a jó, ha minden beosztott kellő mennyiségű munkát kap. Meg persze olyat, amit jól el tud végezni.

Ha nálatok nincs ilyen, akkor inkább ne mondd így a szemébe :)

2011. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!