Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le azokat akik a...

Miért nézik le azokat akik a Mekiben dolgoznak?

Figyelt kérdés

"Talán a Mekibe még jó leszel krumplit sütni." Valami rossz példa, hogy ezt mindenképp kerüld el.


Szerintem ha épp éjszakás vagy délelőttös vagy akkor tök laza, mert alig van forgalom. Meg ugye minden nap kapsz valamennyi kaját. Szerintem jobb mint egy gyárban, ahol mindig hajtás van.


Mondjuk K-Mo-on, vagy egy utolsó kis faluban is ennyire lenézik aki ott melózik? (Nem én hanem pár barátom dolgozik itt).


2011. márc. 20. 18:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne legyetek már azért ennyire kétszínűek!

Azért, mert köztudott, hogy oda a nyóccátalános a felvételi követelmény, és hogy össze tudj hajtani egy félbevágott zsemlét.

Negatív IQ-val is lehet csinálni, semmilyen tapasztalat nem kell hozzá, sem képzettség, se semmi.


Az egy másik dolog, hogy sokkal több olyan dolgozójuk van, aki diplomaszerzés közben van, esetleg épp nem talál jobbat.

2011. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam Mekiben. Bárcsak ne tettem volna! Inkább mentem volna gyárba. Ahol én voltam (Erzsébet Királyné útja) ott volt ám hajtás rendesen, és egyáltalán nem lehetett lazsálni. A főnökség szemét volt, az ő munkájukat is nekünk kellett megcsinálni. Pedig Mekis managernek/ étteremvezetőnek lenni sem egy álommeló. Kaját valóban kap az ember, de minden gyors éttermi dolgozó tudja, hogy csak akkor van kint "normál" kaja, amikor kapják a fülest, hogy jön az ÁNTSZ.

Ahogy előttem is írták, diákmunkának jó, de semmi több. Azt, hogy miért nézik le a Mekis dolgozókat, nem tudom. Nyilván azért, mert egy koszos hely. A munkaruha nevetséges, és a fizetésről inkább ne is beszéljünk. Akinek van más lehetősége, kerülje a Mekit, KFC-t és Burgert. Akkor már inkább szórólapozás, az is annyit fizet.

2011. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: nem kell lenézni azt sem, akinek 8 általánosa van. Lehet, hogy nem olyan képzett, mint egy diplomás, de emberileg ugyanolyan értékes lehet, sőt néha értékesebb, kedvesebb, toleránsabb stb... Nem az iskola és a munkahely alapján kell valakit megítélni.

Nekem egy év van hátra a diplomáig, és nyáron dolgoztam egy munkahelye gyakorlaton, ahol a diplomások százszor undokabbak, lenézőbbek és pökhendibbek voltak, mint a 8 osztályt végzett karbantartó és gondozónő, akik nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Úgyhogy nem az iskola, meg a vezető pozíció teszi az embert.

2011. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Negatív IQ-val is lehet csinálni, semmilyen tapasztalat nem kell hozzá, sem képzettség, se semmi."


Egy 4 órás dokumentumfilmet kell megnézni, aztán minden munkaterületről ki kell tölteni egy 3-4 oldalas tesztet. Ez ha jól emlékszem 5 terület. Ha 80% alatt vagy, fel sem vesznek. Szimpla szövegértés. De nem sokan tudnak 4 órán át koncentrálni, aztán mindent leírni.

Ne beszélj hülyeségeket.

Valaki írta, hogy hetente van dicsőségfal, és hogy megbecsülik a dolgozókat.

Ez melyik Mekiben van?

Sehol nem becsülik meg a dolgozókat, sőt, a főnökség nem is nagyon áll szóba a "normál" dolgozókkal. Dicsőségfal pedig van, havonta. Kár, hogy a legtöbb Mekiben félévente cserélik...

2011. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Még angol szó is "kialakult" a lenézett munkákról a Meki nevéből: McJob

[link]


Szerintem az nézi le az ott dolgozókat, akit fel sem vennének, de van egy ezrese és úgy érzi, hogy most csicskáztathat.

2011. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy maga a meló milyen. Hanem mint karrier, nulla. Nem fejlődsz semmit, max. gyorsabban szolgálod ki a vendégeket. Nem nagyon van hova előrelépni.

Egy normális munkahelyen tanítanak, fejlesztenek, és a hivatásodnak érzed. Őszintén, kinek lehet az a hivatása, hogy krumplit süt?

Ettől még tisztességes munka, amit el kell végezni. De nem cél.

2011. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézek le senkit amiatt, mert >>dolgozik<<. A mekiben kemény hajtás van, sokan kidőlnénk és valszeg még kevesebbért is csinálja.


Akiket én lenézek azok a nyavajgó, nem dolgozó és emiatt szerencsétlenkedő emberek vagy azok, akik csak úgy élnek meg hogy szétlopkodják a munkahelyüket.

2011. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!