Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok a diákhitelről?...

Mit gondoltok a diákhitelről? Érdemes felvenni?

Figyelt kérdés
Valószinűleg költségtérítéses képzésre fognak felvenni a főiskolán.Már elkezdtem keresgélni nyári diákmunkát,azonban diákmunkával 3 hónap alatt nem tudnék összespórolni annyit,amennyit szeptemberben be kéne fizetnem.Vagy marad a diákhitel vagy igénybevesze szüleim támogatását.Olyan 70-100.000 ft közti hitelfelvételén gondolkozom.
2011. márc. 16. 21:43
 1/7 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 16. 21:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy hitelt fiatalon hülyeség. Az ember ne induljon már úgy neki az életnek, hogy már van hitele.


Viszont, ha egyetem mellett munkát vállalsz, akkor tudod abból a tandíjat fizetni, vagy ha kevés, akkor a szüleidnek kell kevesebbet költeni rád.


Én mindenképpen azt javaslom, hogy dolgozz nyáron, és ameddig a szülők hajlandóak, támaszkodj rájuk, egyetem közben meg dolgozz diákként.


Költségtérítésesnél még az is előfordulhat, ha jól tanulsz, áttudsz menni államira. Nem lehetetlen feladat, csak tenni kell érte.

2011. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ és igazad is van.Levelezős képzésre jelentkeztem, így szeptembertől már nem tudok diákmunkát vállalni,remélem sikerül valami biztos munkahelyet találni,aztán abból természetesen tudok félrerakni a sulira.Ki tudnám diákmunkával is fizetni a sulit a nyár folyamán, csak akkor a fizetés nagy részét el kéne tenni, a nyár minden napján dolgozni kéne,aztán sehová nem tudnék menni.Majd akkor remélem szüleim kipótolják a hiányzó tőkét.Köszi a választ:)

2011. márc. 16. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor és csakis akkor érdemes felvenni, ha olyan képzésre jársz, amire a munkaerőpiacon szükség van, mivel csak így fogod tudni visszafizetni. Én is felvettem, és nem bántam meg, mert enélkül nem tudtam volna diplomát szerezni. Sokan támadják, pedig ez a lehető legjobb konstrukció ma Magyarországon. Meg persze rengeteg a tájékozatlan ember, aki csodálkozik azon, hogy ha minimálisat törleszti, nő a tartozása. A visszafizetésnél lehetőleg a minimális befizetésen túl is fizess be, mert csak akkor fog csökkenni a tartozásod.
2011. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ.Gazdaság és menedzsment szakra jelentkeztem.Remélem jól döntöttem.
2011. márc. 16. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod máshogy megoldani, akkor vedd fel. De amint elkezdesz dolgozni, törleszd vissza, és tegyél félre, hogy a többi félév tandíját már a munkádból ki tudd fizetni.
2011. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fel ne vedd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma is nyögöm és soha nem fogy el, úristen!!!
2011. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!