Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a DiákHitelről?

Mit gondoltok a DiákHitelről?

Figyelt kérdés
Felvennétek vagy vettétek, h kitudjátok fizetni a sulit?
2011. jan. 23. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülök neki, de fel kellett vegyem, mivel másképp nem tudnék Pesten tanulni és gondoskodni magamról. Igyekszem nem hülyeségekre költeni, hanem befektetésként hasznosítani, pl. képzésekre, tanfolyamokra is megyek belőle, hogy egyszer majd könnyebb legyen törleszteni.
2011. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én felvettem.És ne hogy hallgass a sok gyökérre,aki panaszkodik mennyire átverés a dolog.

Ilyenkor jusson eszedbe, hogy van internet és ott bárki elolvashatja a szerződési feltételeket.Vagyis ha nem tetszik nem kötsz kölcsönszerződést,de ha törlesztésnél csak úgy többet fizetsz be,remélve hogy kevesebb lesz a tartozás az már a hülye ember tragédiája.

Persze lehet okoskodni hogy milyen hosszú ideig kell fizetni,de a másik oldal hogy nem sokat kell havonta.

Nekem nem volt más lehetőségem,de mielőtt felvettem mindennek utánajártam és összességében szerintem jó.

2011. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én felvettem 200ezer ft-ot, feltettem két 1,5 szorzós meccsre, és megdupláztam, már fizettem is vissza, meg lett 200 000 ft-om ingyen.következő félévbe megint felveszem, befektetem apum cégébe,megint nyerek vagy 120 ezret, megint fizetem vissza kb 2 hét múlva :)
2011. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Végül is ha belegondolsz abba, hogy mondjuk ha a sulid csak 150 ezer félévente, és 8 féléved van, akkor is több mint egy milliós minusszal kezded az életedet, a kamatokról nem is beszélve. Egyik barátom két félévre igényelte, mert sajnos máshogy ő sem tudta megoldani... nem volt hallgatói jogviszonyban fél évig, és meg is küldték neki a papírt 100 ezer forint többlettel, hogy kezdheti a törlesztést (olvastam a levelet, sokkot is kaptam).

Én azt mondanám, azért akár diák akár nem, még is csak hitel... ha nem nagyon muszáj, megtudod oldani máshogy is, NE vedd fel! Még ha spórolnod is kell alaposan, hogy valahogy kijöjj!

Ha muszáj felvenned, akkor pedig ne herdáld el! Akad olyan csoporttársam aki költségesen 8-10 kreditekkel halad, és nem érzi a súlyát, hogy csak dobálja ki az ablakon a pénzt. Ha már az ember felsőoktatásban van, pláne hitelből, akkor kell hogy érzékelje ennek a súlyát, és ahogy előttem is mondták, nagyon be kell osztani és nem hülyeségekre elszórni, mert most még könnyű, hogy dől a pénz, de sokan arra nem gondolnak, hogy ezt egyszer vissza kell fizetni! Én még nem vettem fel, remélem nem is lesz rá szükségem soha, így ez csak egy szubjektív vélemény... Csak okosan!

2011. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!