Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségei...

Milyen munkalehetőségei vannak egy 15 éves diáknak év közben? És hol találhatok normális munkát?

Figyelt kérdés
Mert amilyen weboldalakra rámentem, melódiák meg ilyenek, pénztárosokat, raktárfeltöltőket, stb, keresnek, és általában 18. évet be kell tölteni hozzá... Meg amőgy is, ezeket nem tudnám elvégezni. Hol találhatnék normális munkát, pl. kutyasétáltatás, gyerekekre vigyázás, esetleg egy kulturált kávézóban felszolgálás?
2011. márc. 9. 18:21
 1/2 anonim válasza:

hmm...

melódiáknál szülői beleegyezéssel, nyáron szórólapokat osztogathatsz...ahhoz 15 évet bekell tölteni

2011. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A kutyasétáltatáshoz hasonló "kisegítő" munkákra számíthatsz, ha megpróbálsz hirdetéseket feladni. Van erre a célra több ingyenes online apróhirdető, ahol megteheted ezt, illetve a Sparokban szoktam látni keres-kínál hirdetőtáblát, oda is kitehetnéd. A helyzet az, hogy hivatalosan (úgy értem szerződéssel, papíron) 15 évesen nem dolgozhatsz, csak nyári munkát vállalhatsz el szülői beleegyezéssel. Amint betöltöd a 16-ot, szintén szülői engedéllyel, de egész évben dolgozhatsz majd. Ennek értelmében kávézói munka nem jöhet szóba (kivéve, ha családtag, illetve egyéb ismerős által üzemeletett helyen dolgoznál némi zsebbe kapott pénzért, de ez ugye más dolog).
2011. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!