Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztathatnak heti 4 nap 12...

Dolgoztathatnak heti 4 nap 12 órát öntödében?

Figyelt kérdés
A párom munkahelyén,(öntöde) úgy oldották meg a négynapos munkarendet,hogy éjjel nappal tizenketteztetnek aztán 10 nap szünetet tartanak.Így spórolnak a kemencék felfűtésével.Szabályos ez így.Úgy fizetik,mintha rendes 8 órában dolgoznának.
2009. febr. 18. 22:24
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Az én férjem öntödében dolgozott, hétfőtől péntekig napi 12 órát. Volt,hogy többet is. Éjjel, nappal, vagy ahogy a nagyőnök elvárta. Én nem díjaztam, mert volt, amikor 18 órát dolgoztatott,volt hogy 12 óra után pár óra pihenés után visszarendelte melózni. Pihenés szombat és vasárnap volt, de ha éjszakás volt, akkor szombat hajnalban jött haza, és volt,hogy vasárnap éjjel 2re ment is vissza...

Én nagyon utáltam, szegény alig pihenhetett. A másik, hogy a fogai nagyon romlottak az alumínium gőzétől.


Én úgy tudom, hogy ha 2-3 napnál több a 12órázás, utána minimum annyi pihi jár, mint amennyit előtte melózott.

Viszont ez a 8 órában fizetés... Hát nem tudom. Gondolom, anyagilag ez is jobb a munkáltatónak, nektek meg nem!


Ha nem titok, írd meg priviben, hol melózik. Bár biztos nem ott, ahol az én férjem dolgozott, mert az becsődölt...

Viszont azóta nem talál magának munkát.

2009. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!