Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tabu téma, hogy ki...

Miért tabu téma, hogy ki mennyit keres?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy senki nem fogja a hátára írni, hogy ENNYIT keresek, de mikor (főleg férfiak) még a szexuális életük minden pillanatát is megtárgyalják sokakkal, akkor ez miért olyan titkos? Nem idegenekről van szó, hanem pl. egy barátnő, közeli ismerős stb. Mondhatja bárki, hogy semmi közöm hozzá, de engem az egész kialakulása érdekelne. Más országokban is így van?
2011. febr. 7. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az irigykeds miatt. Nézd meg, ha valaki itt leírja, hogy magasabb a jövedelme az átlagnál, azt rögtön támadják. Én speciel 160 ezret keresek, de erre is kaptam olyan oltásokat, amik nagyon rosszul estek - és miért? "mert más, például én csak a felét keresem". Ofkorsz egy idő után az ember inkább nem mond semmit.

Másrészről ez szerintem abból a keresztény hagyományból származik, hogy a pénz egy rossz dolog, persze kell, de inkább ne is beszéljünk róla. A többszáz éves hagyományokat elég nehéz kiirtani...

2011. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
példa. van két haver gyerek koruk óta ismerik egymást. ebből az egyik keres kb 200-at és jogosan lehet mondani hogy nem dolgozik meg érte.a másik kap 80-90ezret és megy három műszakba sőt még hétvégén is.és a legjobb hogy nem ő panaszkodik hanem az aki meg kapja a 200-at.és igy inkább nem nagyon találkoznak. csak néha de akkor is kerülik ezt a témát.
2011. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet benne irigykedés. Csak olyan hülye szituációk tudnak kialakulni. Pl. kollégák körében (én matek tanár vagyok) amikor arról beszélgetünk, hogy ki mennyit kér el egy külön óráért. Mondom, hogy én 1000 Ft-ot. Erre egyikük mondja: Hát ha én házhoz megyek akkor jól megfizetnek. Egy másikuk meg: Én csak nagyon keveset merek elkérni. DE semmi konkrétum. Aztán 2 perccel késöbb meg tök részletesen kibeszélik barátnőiket, férjeiket, stb.
2011. febr. 7. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok nem minden esetben van irigység.mert van olyan aki sokat keres és még az-se elég neki.a másik meg alig kap valamit és inkább halgat.meg itt nem arrol van szó hogy az ember sajnálja tőle csak az hogy az egyik szinet semmit se csinál és meg van fizetve a másik meg éjjel nappal dolgozik és alig kap valamit.miért te dolgoznál nehéz fizikai munkát 3 műszakban 80-ezerért?
2011. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De most ne haragudj, ha úgy állna hozzá, hogy jó ez nekem, mert másnak még szarabb, akkor sosem jutna sehova. Minek belenyugodni, ha lehet jobb is?
2011. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
nem ugy áll hozzá!már egy csomó helyre be van adva az önéletrajza.és szinte minden nap érdeklődik és keresi a jobb munka helyet. de sajna mi pont az ország legrosszabb részén lakunk.sajnos.és itt nem ugy müködik hogy ma itt dolgozom holnap meg egy másik helyen.szinet nincs is munka lehetőség.
2011. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert marhára alacsonyak a bérek. Érdekes módon azokban az országokban, ahol már a minimálbérből is meg lehet élni, ott annyira nem titkosak a fizetések, sőt legtöbb álláshirdetésbe is bele vannak írva. Kár, hogy számukra cigány vagyok, ha nem vagyok valami szakmában toppon, akkor max úgy van esélyem, ha már van helyileg lakhatásom és úgy küldözgetem az önéletrajzaimat... Itthon meg már egy "újgazdag k*csög" aki megkeresi a nettó 100 ezret egyáltalán. Sőt első munkahelyemen bárki kérdezte én megmondtam feketén fehéren, hogy bruttó 80ezret kapok+10ezer cafeteria, hát már ez irigykedésre adott okot, mert a többség a minimált (akkor 73500at) kapta és csak 5ezer cafeteriat. Azóta már máshol dolgozok bruttó 90ért, de amíg ilyen aprópénzeket adnak, addig ne is csodálkozzanak, hogy azonnal lépek a következő lehetőségre, lojalitás nulla, nekem marhára kéne a nettó 100 legalább, hogy végre elmehessek külön albérletbe, ne szüleim nyakán élősködjek. Üdvözöllek Magyarországon...
2011. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra mondom, amelyik többet keres. Hogy most minek álljon úgy hozzá, hogy fú a Tibi fele ennyit keres, akkor én hallgatok. Mert? Ha neki nem elég?
2011. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak barátaim akikkel megosztjuk a szexuális élményeinket, tapasztalatot cserélünk és azt is tudjuk hogy mennyit keres a másik. Nem mindenkivel van így persze.
2011. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ahol nagyon jól kerestem (még 2003-ban kb. 150-180 ezer ft-ot kaptam kézhez, ami akkor soknak számított), ott egyenesen megmondták, hogy ha meghallják, hogy a kollégák egymás között a fizetésükről beszélnek, akkor azok repülnek a cégtől. AMúgy éppenhogy nem keresztényi dolog bűnösnek tartani a pénzt, hiszen a Bibliábna több oldalon keresztül szó van az adakozásról (hogy Isten előtt kedves dolog), illetve arról is, hogy Jézus is azt szeretné, hogy gyarapodjunk, sokasodjunk.
2011. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!