Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szükség van még az országban...

Hortobagyi kérdése:

Szükség van még az országban tanárokra? Vagy be lehet csukni az főiskolákat és az egyetemeket?

Figyelt kérdés

Tanári diplomával lehetetlen elhelyezkedni.

Főiskolai és egyetemi végzettségem van.

Oktatási területekre elküldtem sok pályázatot.

Civil szvérában is szerencsét próbáltam, de válaszra sem méltattak. Legalább 200 pályázatot elküldtem meghirdetett helyekre. Semmi. Lehet hogy el kell hagynom az országot?

Muszáj?

Mi lesz azokkal akik most végeznek?

Még segédmunkásnak sem lehet elhelyezkedni.

A bér, a kategória, a besorolás.

Diplomával sokba kerülünk.

És a legfontosabb.

Ki az a bolond főnök, akinek érettségije van, és felvesz felsőfokú végzettséggel egy beosztottat?

Ki tudna tanácsot adni?


2011. jan. 25. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Közigazgatást nem próbáltad?

Ilyen ügyfeles munkákra gondolok elsősorban.

Alkalmasint jobban is fizethet, mint a tanári, és hát ugyan nem a szakmádban dolgozol, de ott is emberekkel kell foglalkozni.

Most olyan mindegy, hogy az ókori Egyiptomról magyarázol gyerekeknek, vagy a nyomtatványok helyes kitöltéséről felnőtteknek, a lényeg az, hogy segítesz embereknek valamit megoldani, és ezért fizetést kapsz. Köztisztviselőként meg elismerik a nyelvtudásodat, diplomádat is a bérmegállapításnál, jobban jársz vele, mint közalkalmazott tanárként.

2011. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy figyelemre méltattál.

Minden létező helyre küldtem pályázatot.

Úgy látom hogy a több diploma inkább hátrány mint előny.

Letagadni nem lehet, mert azonnal kibukik a MIL- lapon.

2011. jan. 26. 05:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!