Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomás vagyok, munkát...

Friss diplomás vagyok, munkát keresek, de nehezen veszem rá magam. Ötletek?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt leszögezem, hogy nem akarok munkakerülő, ingyenélő lenni. Pontosan tudom, hogy ez az élet rendje, van életcélom (szoftverfejlesztés, webprogramozás) és talán több esélyem is van találni ilyen jellegű munkát, mint egy közgazdásznak.

Voltak is kisebb, nem ilyen jellegű nyári melóim is, továbbá jelenleg is "haveri alapon" webfejlesztek. De nemis érdekel az illegális munka.

Csak egyszerűen nehezen veszem rá magamat munkakeresésre. Mert kicsit félelemmel tölt el: korán kelés, napi nemtudom hány óra (remélem 8) görcsölés. Félek hogy sok, hogy befeszülök, hogy elveszi a szabadidőmet, pedig mondjuk most barátnő sincs amire szánnám. Félek hülye főnöktől, illetve attól, hogy bekú.rnak egy sötét ablaktalan lyukba, és egész nap nem lesz kihez szólnom. Az anyámtól is csak annyi mindent rosszat hallok a munkáról, igaz hogy csak sirni meg panaszkodni tud, de akkoris ledegradál


2011. jan. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd te is rájösz hogy dolgozni kell, különben fekopik az állad, ha anyuci nem tart el. Úgy vedd rá magad, hogy ne kérj pénzt tőlük, és ha nincs lé akkor majd meglesz az ösztönzés is, hogy valahonnan pénzt kell szerezni.
2011. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen, az a baj hogy tényleg sokat panaszkodunk a munkánkra, a szüleink is ezt tették, ezért úgy gondolunk rá mintha valami szörnyűség lenne. Persze fárasztó tud lenni, meg stresszes is néha, kötöttségekkel jár, de azért nem akkora szörnyűség :)) Főleg fiatalon, tök jó társaság ki tud alakulni, informatikusoktól sokat hallom hogy munkaidő után is bent maradnak pl. játszani a szuper gépeken, összejárnak, ilyenek. A nagyobb cégek tele vannak fiatal szingli lányokkal, sok kapcsolat, szerelem ott kezdődik. És még fizetnek is érte, informatikusoknak nem is rosszul :). Szóval no para, gondolj a pozitívumokra. Aztán később, ha családod és gyerekeid lesznek, kész felüdülés egy csendes iroda, nettel és kávéautomatával :D Ezt tapasztalatból írom, párommal lassan versengünk ki mehet be dolgozni pl. a két ünnep között, mert az iroda szanatórium ahhoz képest amit a kölykök itthon rendeznek :D
2011. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

aha


10 év múlva következő kérdésem: "hogy szánjam rá magam hogy gyerekeim legyenek...."

2011. jan. 6. 16:12
 4/5 anonim válasza:

Hidd el a létszükségletnél nem lesz az hogy nem akarsz!

Én msot munkát keresek két napja! találtam párat tudok menni állásinterjúra! Nem önszántamból kell emnem dolgozni szüleim már nem tudják finanszírozni az iskolámat így átmentem estire és mellette dolgozom. Gondolj arra hogy ha a szüleid nem tudnak eltartani miből veszel magadnak kaját, miből fizeted az albérletet és hasonlók.

2011. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én ugyanebben a cipőben járok mint Te...:( Nem könnyű az élet. csak nekem még van partnerem is, akinek viszont most nagyon bejött a meló, és minden támogatásomra szüksége van, hogy otthon rendezett körülmények várják, meg ilyenek, úgyhogy egyelőre ezzel vagyok elfoglalva, és nemis bánom.. de nem fogom halogatni én se a végtelenségig. Akarom kezdeni valamit a diplomámmal:)
2011. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!