A bérek közti olló hosszú távon szűkülni fog?
Jelenleg még mindig elég nagy a különbség bérek terén különböző ágazatok közt, legnagyobb az IT, pénzügy legkisebb talán a turizmus, vendéglátás. Ez végülis érthető, mert egy multicég, aki külföldi, gazdagabb országokban értékesíti a termékeit, szolgáltatásait magasabb fizetéseket tud adni, mint egy magyar kkv, aki a hazai piacra termel, itteni árszínvonalon.
Viszont nekem úgy tűnik a minimálbér és az átlagbér jobban nő, mint a magasabb keresetűek bére, így az olló valamelyest szűkül. Tulajdonképpen Nyugat-Európában is ez a helyzet, hogy az orvosi, mérnöki fizetések a legmagasabbak, de mondjuk duplája az átlagosnak, nem 3-4-szerese. Valószínűleg gondolom nálunk is ez a helyzet fog beállni idővel, hogy az alacsony képzettségű emberek fizetése is felzárkózik az európai átlaghoz.
"nálunk is ez a helyzet fog beállni idővel, hogy az alacsony képzettségű emberek fizetése is felzárkózik az európai átlaghoz"
Ezen jót mosolyogtam.:) Soha nem érjük el az európai átlagot fizetésekben. Forintgyengülésben viszont világelsők vagyunk.
1.
Az EU-s átlagbér bruttó 1,2 millió forintban.Ebben benne van minden EU-s ország.
Nem akkora nagy dolog.Én is megkeresek ennyit.
Sőt, bármelyik gazdasági, műszaki, orvosi diplomás megkeres ennyit, amelyiknek leszálltak a golyói vagy a csiklója.
A kulcs a tudatos karrierépítés, folyamatos képzés, önmarketing.
3#
Akkor ne nyavalyogjanak,ha nem keresnek jól.
Sokan nem akarnak váltani, pedig más munkahely 20-30 százalékkal többet adna, ugyanazért a munkáért.
A munkáltatók nem értékelik a lojalitást, csak azt propagandálják állandóan, mert nekik az a kényelmes, ha nem mondanak fel az emberek és nem kell újakat toborozni meg tanítgatni.
5#
Alkalmazottként nem kereshet jól, ha nem épít karriert.
A munkahely pénzkeresésre való.
Persze, fontos hogy ne utáld,de nem is kell szeretni.
Amit szeretsz azzal foglalkozol a szabadidődben vagy hobbiként.
Hosszútávon hamarabb leszünk mind halottak, mint hogy ez a folyamat politikai behatás nélkül végbemenjen, ami viszont nem célja senkinek. Nagyjából addig fontos az egyenlőség, amíg az nem okoz olyan társadalmi elégedetlenséget, ami komolyabb kockázatokkal járna, egyébként a versenyképesség rovására menne, amit senki nem akar.
Egy olyan embert, akinek a hozzáadott értéke 300.000 Ft, nem fogják havi egymillióért alkalmazni, mert veszteséges lenne. Egy olyan embert pedig, akinek a hozzáadott értéke 3.000.000, szintén nem fogják egymillióért alkalmazni, mert feláll és elmegy másik céghez, ha máshova nem, hát külföldre.
Kivételek persze mindig vannak, de ha a kérdés arra vonatkozik, hogy össztársadalmi szinten fog-e "szűkülni az olló", akkor a válasz az, hogy nem, nem fog.
#8
Ez igaz, de szerintem a hozzáadott érték nyugaton is ugyanúgy igaz. Ott sem tud többet egy gyári munkás, programozó, stb, mint itt, mégis kisebb a különbség a béreik közt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!