Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem lehet legálisan napi 16...

Nem lehet legálisan napi 16 órát dolgozni, hogy az ne minősüljön túlórának?

Figyelt kérdés

Gyárban dolgozom, és 70 kilométerről ingázom. Eredetileg két váltás van, de én megbeszéltem a főnökkel, hogy nagyon szívesen végigdolgoznám a duplaváltást, hogy ne kelljen minden nap ennyit utaznom. Tehát minden második munkanapon 16 órát dolgoztam, aztán egy nap szabad. Ez nekem nagyon kényelmes volt, szerettem ezt a programot, de csak 3 hétig dolgozhattam így, aztán szólt a főnök, hogy jöjjek rendesen minden munkanapon 8 órát, mert a 16 órát csak túlóraként tudják elkönyvelni, és ezért többet kellene fizessenek, ami nem éri meg nekik.

De én nem is tartok igényt túlóra pénzre, hiszen összességében ugyanannyi a munkaórám, mint a többieknek.



ma 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És csodálkozunk hogy itt tart a világ ahol...
ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Önként rabszolgamunka egy 70 km-re lévő gyárban, valószínűleg gombokért.

Aztán persze megy a sírás, hogy drága minden... hát, amíg vannak ilyen hülyék, addig ez lesz.

ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy ez igaz!


Legalábbis remélem, hogy nincs ilyen hlye, aki ezt így csinálja....


Bakker! Már az ingázásba ki lehet készülni....

ma 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyárnak a vezetősége még ha bele is egyezik, amit elég erősen kétlek. Utána szerinted meddig fogod ezt a fajta munkát bírni?

Ezek után senki ne csodálkozzon amikor egy 30-40 éves egyszer csak össze esik és meghal.

Mi a fontosabb az életed vagy munkád?

ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
70 km az alsó hangon egy óra. 16 óra meló, azaz van maximum 6 órád aludni, enni, kikapcsolódni. Mindezért gondolom kapsz vagy bruttó 350 ezret. A hülyének (is) megéri.
ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a 70 kilométer legjobb esetben is 1 óra 35 perc, ennél soha nem sikerült hamarabb beérnem, mivel sok falun át vezet az út. Az pedig, hogy minden második napon szabad, bőven kárpótol azért, hogy 16 órát dolgozom.
ma 16:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem lehet naon megterhelő a munkád, mert amikor én ingáztam, a szabad napomon csak alvásra volt erőm.


Kizártnak tartom, hogy ezt hosszú távon megérné csinálni!

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem megéri, így volt kényelmes.
ma 16:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
12 óránál többet alapból nem dolgozhatsz egy nap, mert úgy megbüntetik a munkaadódat, hogy egyből csődöt jelent.
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Azt írtam, hogy alsó hangon egy óra, de ugye inkább több. Namost akkor 3 óra ingázás és 16 óra meló, azaz a 24-ből marad 5 órád aludni és minden másra. Komolyan, a hozzád hasonló hülyék miatt nincsenek normális bérek és munkakörülmények ebben az országban!

Eleve a 70km-es ingázást is csak a hülyék vállalják be, de hogy még 16 órát is képes vagy melózni...

ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!