Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Chess.comon mi kell ahhoz,...

Chess.comon mi kell ahhoz, hogy egy lépésem briliáns lépésnek minősüljön?

Figyelt kérdés

Mindig kiértékelem a játszmáim, és sokszor éreztem azt egy-egy lépésemnél, hogy ez biztosan kiváló volt, aztán értékeléskor látom, hogy csak legjobb lépés vagy éppenséggel pontatlanság volt.


Tudnátok mutatni példát olyan helyzetekre, amire a chess.com két felkiáltójelet ad? Nem igazán nagymesterek játszmáira lennék kíváncsi, hanem hozzám hasonló, mezei játékosok briliáns lépéseire (én kilencszázas értékelésű vagyok amúgy).



#sakk #megnyitás #matt #análgyöngy
2022. okt. 12. 12:42
 1/2 Baluba ***** válasza:
100%
Brilliáns lépés az, amit az engine csak bizonyos mélység elérése után talál meg, mint legjobb lépés.
2022. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Análgyöngy kulcsszó XDDD


Ezek olyan lépések, amik elsőre nem feltétlenül nyilvánvalóak, sőt, akár kifejezetten ostoba vagy érthetetlen lépésnek hatnak, azonban 2-3-4 vagy még több lépésváltást követően anyagot nyerhetsz, vagy szorult helyzetbe hozhatod az ellenfelet. Nagyon gyakran, de egyáltalán nem szükségszerűen egy értékes tiszt feláldozásával jár.


Én "mezei" játékos vagyok, néhány száz ponttal járok előtted, átnéztem az elmúlt hetekből a játszmáim, például az alábbi helyzetekben osztályozta így a motor a lépésem:


[link]

[link]

[link]

2022. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!