Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudnék kriminológiával...

Hol tudnék kriminológiával elhelyezkedni Magyarországon? Joggal vagy kriminológiával mennék többre?

Figyelt kérdés

11.es diák vagyok, nehezen tudnék dönteni, de nagyon sok ismerősömtől hallom, hogy nem éri meg ebben az országban a kriminológia, külföldön egyszerűbb lenne elhelyezkedni. Ti mit gondoltok erről?

Illetve a jogi tanulmányok vagy a kriminológia érné meg jobban? Miért?



ma 14:36
A kérdező szavazást indított:
A jog jobban megéri
A kriminológia jobban megéri
6 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit szeretnél csinàlni. A jogi tanulmányok más terület mint a kriminológia. Rendőri esetleg?
ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendészetin is gondolkoztam, viszont ahhoz a szakhoz, amit ott láttam és megtetszett, szükséges a fizikai állapotfelmérés, ami nekem nem biztos, hogy menne, de edzésekkel biztos sikerülne.

Igazságügyi igazgatási szakon is gondolkodtam, ha már kriminológiára mennék, de nem tudom, megérné-e vagy nem..

ma 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

#2 ha a kriminológia érdekel, akkor arra menj. De én nem riadnék vissza a rendőritől sem, nem teljesíthetetlen.

A jog nagyon komoly szak, és az egyik legnehezebb, oda csak akkor menj ha konkrétan a jog érdekel, és nagyon motivàlt vagy. A te esetedben szerintem nem lenne jó választás

ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!