Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális dolog az,hogy egy...

Normális dolog az,hogy egy héten 5 napot dolgozunk,hogy legyen 2 nap pihenő napunk?

Figyelt kérdés

Pl. az én munkaidőm

H-P(8:30-16:30-g)

Szombat vasárnap Szabad


Hétkoznapjaim azok elmennek,mert reggel munkába készülődés,munka után pedig 17 után érek haza, bevásárlás főzés elmegy az egész napom.


Szerintem fordítva lenne normális egészséges,hogy 2 nap meló 5 nap pihenő



ma 07:43
1 2
 11/17 anonim válasza:
11%
Alsóbb szinteken ez teljesen normális, igen, valakinek meg kell termelnie a javakat. Felsőbb szinteken közel sem dolgozunk ennyit.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kicsit tényleg sok, a 4 napos munkahetet nagyon támogatnám. Ez a két nap igazából egy pillanat alatt elrepül, mire az ember lelazulna, hogy oké, hétvége van, és elkezdené tényleg feltöltve érezni magát, addigra már hétfő. Én viszonylag kötetlen munkaidőben dolgozom home office-ban, rajta vagyok, hogy a péntek, ha nem is teljesen szabadnap, legalább elég tingli-tangli legyen. Az a plusz egy nap pont elég lenne.
ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az.


Én folyamatos háromműszakba vagyok, szóval van hogy néha ki se jön a heti két pihenőnap.


Még is van időm magamra. Ma is csomó dolgot csináltam. Felkeltem, Xboxoztam pár órát, edzettem, kellemesen elfogyasztottam a kis kávémat, önfejlesztésre is szántam egy kis időt, olvasás formájában, ill 1-2 külföldi netes hanganyagot meghallgattam. Még erre is jut időm hogy ide irkáljak. Aztán még elmegyek ma eldolgozni a 8 órámat, valamikor késő este meg haza esek, mert kb egy óra az ingázás.


Persze biztos nem lenne ennyi időm, ha pl. lennének gyerekeim, de több munkatársamnak is van 1-2-3-4 gyereke, ugyan ilyen munkaidő beosztásban, ők is megoldják valahogy.


Mit csinálnál 5 nap pihenővel? Egész nap főznél meg bevásárolnál?


Az idő pont attól lesz értékes számodra mert "hiánycikk".

Ha világ életedben azt szoktad volna meg, hogy 5 napot pihensz 2-t dolgozol, semmibe nem néznéd, vagy halálra unnád magad, és azt keresnéd mit kezdj magaddal hogy eltöltsd azt az időt valahogy.


Ahogy valószínűleg most sem azon gondolkozol, hogy milyen jó is neked, mert éppen nem fáj a fogad. Pedig ha szörnyű fogfájás kínozna, biztos az lenne az egyetlen kívánságod hogy bárcsak múlna el.


na ugyan ez a helyzet az idővel is.

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még annyi kiegészítés, hogy tudom sokaknak már a folyamatos több műszak hallatán feláll a szőr a hátukon. Nekem pl. nem kell külön szabikat kivegyek ha bármi orvosi vagy hivatalos ügyet kell intézzek, mert be tudom időzíteni a pihenőnapjaimra. Egy tipikus szabad hétvégés 9 to 5 job-nál ez nem játszik, minden ilyenre szabit kell kérj, ha csak nem rugalmas annyira a munkahelyed, hogy lecsúsztathatod, vagy elengednek munkaidőbe ilyenekre.
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem tartom én se normálisnak. Ráadásul rengeteg ember még ingázik is, én pl este 7-kor érek haza melóból. Házimunka, ha tudok akkor sportolok valamit, vacsi-fürdés, és kb lehet is menni aludni.

És még így is szerencsés vagyok mert “csak” 40 órát dolgozok hetente, tudom sokan napi 10-12-több órákat nyomnak, és/vagy heti 6 nap kell menniük.


Sajnos vagy ez, vagy az éhhalál az opció. :(

ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Részben támogatnám a 4 napot vagy 4 hosszabb napot, másrészről nekem 6 órás a péntek és nagyjából rendben érzem magamat így.


35/F

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Dolgozz akkor kevesebbet. Én 3-4 napot dolgozok a vállalkozásomon/hét.


10 év multis rabszolgalét után ez felüdülés.

ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!