Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális dolog az,hogy egy...

Normális dolog az,hogy egy héten 5 napot dolgozunk,hogy legyen 2 nap pihenő napunk?

Figyelt kérdés

Pl. az én munkaidőm

H-P(8:30-16:30-g)

Szombat vasárnap Szabad


Hétkoznapjaim azok elmennek,mert reggel munkába készülődés,munka után pedig 17 után érek haza, bevásárlás főzés elmegy az egész napom.


Szerintem fordítva lenne normális egészséges,hogy 2 nap meló 5 nap pihenő



ma 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Furcsállom a felvetésedet, mert tudtommal annyit dolgozol, amennyit akarsz. Ha neked heti 2 nap munka elég, akkor senki sem kényszerít hogy 5 napod dolgozz. Nem értem mi a probléma.
ma 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Es ket nap alatt szerinted meg lehetne termelni azt amihez most heti 40ora kell? Szerinted mennyivel kevesebb auto gurulna le a gyartosorrol? Vagy barmilyen alkatresz ami a mindennapjaidhoz elengedhetetlen? Legyen az a telefonod egy aramkore, a tved egy alkatresze vagy a kavefozode?
ma 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
50 éve még az volt a "normális", hogy heti 6 napot dolgoztak és egyet pihentek.
ma 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ez ilyen és az a szomorú , hogy az ember nem jut vele ötről a hatra. Ha nincs nálam anyagi háttere az embernek, akkor a fizetésből lakást venni mèg spórolással is szinte lehetetlen. A fél életét a munkahelyen tölti az ember, hogy utána bérleti díjra menjen el a fizetés nagy része. Akinek már ìgy is több lakása van, az gazdagodik, miközben én keresem meg az árát.

Elég szomorú. Én évek óta dolgozok 8-tól 5-ig tartó munkarendben, de a spórolt pénzemnől egy minigarzont sem tudok venni hitelre.

ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
De én még mindig szerencsésebb vagyok, mint aki egy gyàrtósoron robotol 3 műszakban. Minden viszonyítás kérdése. Van, akinek sokkal jobb a helyzete, de vannak akik mindent megadnának egy ilyen kényelmes irodai munkáért.
ma 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

"Elég szomorú. Én évek óta dolgozok 8-tól 5-ig tartó munkarendben, de a spórolt pénzemnől egy minigarzont sem tudok venni hitelre."


Akkor jelentkezz egy gyárba három műszakozni, ott tudsz többet keresni, össze tudod szedni a hitel önerőt, és még a törlesztőre is futni fogja utána a keresetből. :)

ma 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Van akit annyira megfizetnek a munkájáért, hogy elég neki 2 napot dolgoznia.


De egyébként ez is mindenkinek a szabad választása, csak lejjebb kell adni az igényeket. Ha elmész hajléktalannak egy összetákolt kunyhóba, valószínüleg elég neked annyi pénz is az önfenntartáshoz, amennyit 2 nap alatt összeszedsz. Senkit nem lehet kötelezni, hogy legyen gázfűtése, villanyvilágítása a lakásában.


Ezt is meg lehet csinálni.

ma 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kínában a napi 9 óra, egy héten 6 napon a normális.


Ahhoz, hogy élj, legyen mit enned, tudj közlekedni, stb. mások munkájára támaszkodsz, amit így vagy úgy, de meg kell fizetni.

Ha mindazok, akik téged kiszolgálnak elég ellentételezést kapnak heti két nap munkádból, akkor működik a rendszer, egyébként nem.

ma 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
A leirt jelenseg legfeljebb junior szinten jellemzo, 2 evet ki lehet birni. Utana ugyis full home office, contractorkent pedig jellemzoen heti 3 nap, naponta 3-4 ora munka.
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

- Menj olyan helyre, ahol 4 napos munkahét van és akkor három szabadnapod van

- Dolgozz otthonról és akkor megspórolod az ingázás idejét

ma 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!