Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik a munkanélküli?

Hogy működik a munkanélküli?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen 6 éve dolgozom. (szakmunka)

Szeretnék váltani még idén és az lenne a kérdésem hogyan is működik ez a munkanélküli? Ha mondjuk elmegyek a jelenlegi cégemtől, bejelentkezek munkanélkülinek elvileg 3 hónapig kapok valami pénzt ugye? mondjuk kiküldik az elsőt de én következő hétre már találok másik munkát akkor a hónapból fentmaradó 3 hetet vissza kell fizessem? Bocs valakinek biztosan hülye kérdés de sose voltam munkanélküli.


tegnap 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadéknak hívják


Mindig hó elején küldik az előző havit, mint a fizetésnél, ha elhelyezkedsz, akkor bejelented az elhelyezkedést, és megkapod majd részarányosan az arra a hónapra járót. Nem küldenek előre.


Max akkor követelhetnek vissza pénzt, ha elhelyezkedsz, de nem jelented le, és olyan időszakra is megkapod az ellátást amire már nem lennél jogosult mert lett munkád.

tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
tegnap 23:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!