Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek havi mennyi nettó...

Szerintetek havi mennyi nettó bértől számít valaki jól keresőnek?

Figyelt kérdés

szept. 17. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%

Az, hogy valaki megél, az én értelmezésemben nem azt jelenti, hogy ész nélkül költekezik, nem nézi semminek az árát a boltban. Mindig megveszi a legújabb iphonet, meg garancia idő lejártakor sorozatosan hozza ki a legújabb prémium autókat a szalonból. Thaiföldre, Hawaiira jár nyaralni, stb. Ez nagyon nem az "éppen megél" kategória.

Itt bemondás alapján a többség állítólag havi nettó 1 millió fölött keres. A realitás talaján maradva, felénk (dunántúli megyeszékhely) mérnöki területen, jó pár év munkatapasztalattal 350-400 nettó egy átlagos fizetés. Én is ennyit keresek és nem nyomorgok. Bőven tudok félretenni is. Egy fizetésből élek, nincs eltartottam, nem vagyok tele hiteltörlesztővel és nem is kell luxusvillát bérelnem a budai rózsadombon. Vásárláskor meg szoktam nézni az árakat, de nem kell lemondanom semmiről. Amire kell, arra jut. Nettó 500e felett már szerintem egy jó fizetésnek nevezhetjük. Aki nettó 1 millióból sem él meg, nyomorog, el nem tudom képzelni mi a fenére szór el minden hónapban ennyit.

szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es: hitel, adósság... Ismertem olyan embert aki millió fölött keresett, de sose volt pénze. Egyrészt alksz volt mint kiderült másrészt olyan adósságai voltak, amelyekhez még ennyi pénz sem volt elég.

Nincs az az összeg amit ne lehetne elßaszni, ha valaki képtelen bánni a pénzzel.

Én egyébként a mindenkori hivatalos átlagbérrel teljesen ki lennék békülve, nem kellene több. Igaz van saját lakásom, tehát ingatlanra gyűjteni úgymond nem kell, vagy nem feltétlen szükséges.

szept. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

#11-es: Ez a kérdés az 1 millióról minden héten feljön, egyesek szerint ez az összeg valami irdatlan sok, más meg nem tud belőle megélni és akkor megy a lepontozás.

Minden a saját élethelyzetedtől függ. Te egyedül vagy, teljesen más helyzet, ha már családod van egy vagy két gyerek, mellette lakáshitel plusz még autóhitel... Nyomorogni akkor se fogsz ennyi pénzből, de már kétszer megnézed mire költesz a boltban. Volt már hasonló kérdés korábban, ott páran tételesen levezették, hogy mennyi pénzt költenek havi szinten, amiben még semmi extra luxus nincs és 700+ forintra jött ki. Nekem is ennyire jön ki a havi költésem, most nem részletezem le... Ez a fizetés kb 5 éve volt kiemelkedő, ma "elvagy" kategória.

szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
85%

#13, részben egyetértek. Viszont egy családban általában van két kereső a legtöbb esetben. Nettó 2 millióból havonta, még ha van is egy-két gyerek, nem lehet kijönni?!

Ha bérelni kell lakást, vagy százezereket költeni havonta a lakáshitel törlesztőre, úgy valóban nehezebb, ezt aláírom. De ha az autóhitel törlesztőjére van pénz, akkor hogy a fenébe nem sikerült azt a pénzt korábban félrerakni és amikor összegyűlt abból venni egy olyan közlekedőedényt, ami elgurul...?! Jó nyilván van olyan helyzet is, amikor valami olyan történik, hogy egyik napról a másikra hirtelen kell egy autó. De az a ritkább eset. Meg lehet olyan élethelyzet is, hogy beteg, rászoruló családtagot kell támogatni, akinek a kezelése, gyógyszerei havonta több százezres tétel. Nyilván van ilyen is. Én az általánosságokról írtam. De akkor már a kérdésnek is úgy lenne értelme. hogy mi számít jó keresetnek, konkrétan leírt kiadások mellett. Vagy ki mennyit tud havonta félre rakni, havi fizetéstől függetlenül. Bár ott meg megint előjön, hogy valaki önhibáján kívül nem tud megtakarítani. Nem ilyen fekete, vagy fehér kérdés ez. Így a válaszokból is nehéz bármilyen konklúziót levonni.

#11 voltam.

szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
#14: igazad van, azt kihagytam, hogy párom nem keres ilyen jól, "csak" 500 nettót, két gyerek van és szüleinket is segiteni kell, mert 150ezer nyugdíjból fejenként nehezen élnek meg...
szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!