Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek havi mennyi nettó...

Szerintetek havi mennyi nettó bértől számít valaki jól keresőnek?

Figyelt kérdés

szept. 17. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
1millió felett
szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Hat kb 1mnel volt a hatar ahol azt mondtam h jol keresek
szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
1m felett
szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mondjuk a fél milla is csak álom, azzal már nagyon meg lennék elégedve.
szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon függ régiótól és munkától.

De szerintem a havi nettó 500 +

szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Nettó 509-ezret keresek / hó.

Nem elég semmire, ne legyetek ennyivel elégedettek..

Aki nem örökölt semmit sem az nem megy semmire sem ennyi pénzzel..

Kell azaz 1 millió, ha az ember rendesen akar menni nyaralni, belföldön többet utazni, nem sajnálni a pénzt havonta többször étterembe vinni a nőt / családot stb.. + Megtakarítani is kell valamiből.

Ez kb nettó 1 milliótól kezdődik, még 3 év és ennyit kapok majd + inflációs korrigálás.

szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
1 millió euró / év
szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
n is nettó 500 ezer körül keresek, ami bár sokak szerint egész jó, de valójában arra elég, hogy, ha viszonylag spórolósan élek, akkor talán 60 éves koromra lesz egy saját, kifizetett, tehermentes 50 négyzetméteres panellakásom újpalotán.
szept. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Élethelyzettől és igényektől függ.

Egyedüli családfenntartóként nyilván magasabb ez az összeg, ahogy az sem mindegy, hogy valaki saját családi házban/lakásban él, esetleg bérelnie kell. Utóbbi esetben nyilván magasabb összeg szükséges.

A fizetés amúgy is relatív, mert lehet valaki nem keres tól jól, de egyéb bevételeiből meg jól él. Simán előfordul az is, hogy akár a fizetése többszörösét is megkeresi valaki mondjuk maszek munkával, tőke jövedelemből, egyéb befektetések kamataiból.

Az átlagbér a KSH szerint bruttó 650 körül alakul, ezt a lakosság 70-80%-a nem keresi meg (hivatalosan), ráadásul a KSH nem is számol a vélhetően legrosszabbul keresőkkel, tehát egy alapból falsnak mondható ez az átlag.

Aki e fölött keres, az már jó keresőnek mondható sajnos. Elvégre a lakosság 80%-nál több fizetése van.

Saját lakásban élve egyébként szerintem ha a medián bér körül kap valaki már egész kényelmesen el lehet lenni.

szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy 9-es is mondja, ez nagyon ember függő. 500-600 nekem speciel most elég lenne. 600-ból én havi 300-at félre tudnék rakni, szóval az már egész jó.


Itt lakok az osztrák határ mentén. Egyszerű “paraszt” emberek 600-700-akat keresnek havonta és nem elég nekik. Sosincs pénzük. Hitel, pénz szórás stb. De igen 1 millióból már nagyon kényelmesen meglehet élni.

szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!