Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyemről(szálloda) ma...

Munkahelyemről(szálloda) ma szóltak hogy ki vagyok rúgva pontos indokot nem adtak rá hogy miért 3 hónapig dolgoztam ott nem volt szerződésem És be sem voltam jelentve Viszont többször kérdeztem hogy mikor írjuk meg a szerződést mire válasz nem vol?

Figyelt kérdés
kb 1,5 évet dolgoztam már itt régebben ilyenkor semmit nem tudok tenni?
szept. 16. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan nem is létezett a munkaviszonyod, akkor nem tehetsz semmit. Őrülj neki ha kifizettek.
szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni sajnos. Ezért nem dolgozunk addig, amíg nincs aláírt szerződés. TEljesen kiszolgáltatott vagy ilyenkor a munkaadónak, és ő most ezzel szépen vissza is élt. És igaza van az 1-es válaszolónak: az még a jobbik eset, ha a pénzedet megkapod.
szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Törvény szerint a munkába állásodat követően 30 napod van arra, hogy a munkaviszonyodat felmond arra tekintettel, hogy a munkáltató nem biztosította írásban a munkaszerződést.


Tévedés azt hinni, hogy csak szerződéssel jön létre munkaviszony. Ugyanis ráutaló magatartással is. Megegyezik a két fél, X napon elkezdesz dolgozni, ő pedig tudomásul veszi azt. Ez a ráutaló magatartás. A munkaviszony X nappal létrejött.


Innentől kezdve 30 napod van felmondani ezt a munkaviszonyt, ha a munkáltató ezen időn belül nem biztosítja az írott szerződést hozzá.


Ha időben felébredtél volna (30 nap) most joggal tehetnél panaszt a Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságnál és fingathatnád meg a munkáltatót.

3 hónap után én inkább nem hívnám fel magamra a figyelmet, mert ez már a fekete-foglalkoztatás kategóriája, amikor nem csak a munkáltató bírságolható, hanem a dolgozó is.

tegnapelőtt 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!