Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home Office házfelújítás mellett?

Home Office házfelújítás mellett?

Figyelt kérdés

Mit tudok ilyenkor tenni, ha panelban lakok, és a közvetlen felettem levő lakást felújítják november végéig? Minden nap reggel 8-tól délután 4-ig, 5-ig valami olyan erővel fúrnak faragnak, hogy remeg még a kanapé is alattam. Így nem tudok aludni se(alapból 10-kor kezdődne a munkaidőm) , és dolgozni se. Full HO-ba vagyok, iroda nincs a cégnél.


Mit tudok ezzel a helyzettel kezdeni?



szept. 16. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Keress rá a coworkingre.
szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Dolgozz valahonnan.

Kávézó, könyvtár.

szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Semmit nem tudsz vele kezdeni.

Ugyanebben a helyzetben vagyok, május vége óta fúrnak-kalapálnak közvetlenül felettem, miközben én home officeban dolgozom, és a munkám olyan, amihez mikrofont is kell használni - vagyis behallatszik minden, amikor az ügyfelekkel beszélek. Baromi zavaró.


Próbáltam beszélni a szomszéddal, hogy meddig tart a munka, a válasz: amíg el nem készül, ők maguk csinálják, nem szakemberek, majd ha kész lesz, csönd lesz.


Hívtam a közös képviselőt, hogy esetleg ő tud-e valamit segíteni, van-e erre bármilyen szabályozás a ház működési szabályzatában. Nincs. Nem tud segíteni, max odaszól a szomszédnak, hogy azért az nem járja, hogy egy 70 lakásos társasházban ő lassan fél éve fúr-kalapál.


Indíthatnék birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél, de elég bonyolult és a vége az, hogy max kap némi bírságot a szomszéd, és vígan kalapálhat tovább.


Néha már üvölteni tudnék. A legrosszabb az, hogy egyszerűen nem tudjuk, meddig tart még...

szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Vegyél egy kertesházat.
szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a közvetlen mellettünk lévő lakást újították fel, ugyanez volt. Nekem nem volt gond: fejhallgató fel és ment a zene, én meg dolgoztam.
szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 BeefEater ***** válasza:
86%

A szomszédnak joga van felújítani.

Vegyél olyan headsetet, amin rendes zajszűrő van, a mikrofonon is. Nekem is ilyen van, annyira jól működik, ha tőlem pár méterre porszívóznak a túloldal semmit sem hall belőle. (Ha normális a munkáltatód lehet, hogy ki is fizetik.)

szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

- Azért elég karcos lenne valakibe beleállni pusztán azért mert felújít (ahhoz sincs tulajdonképpen közöd, hogy ez miért tart addig ameddig)

- Veszel egy normális zajszűrős mikrofon + fejhallgatót aztán problem solved tulajdonképpen

szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Zajszűrős mikrofon és headset, mondjátok ti. Én meg azt mondom: próbáltam. Hidd el, azt egyáltalán nem szűri ki, ha konkrétan fúrják a falat melletted, mert épp vezetékelik át a villanyt. Utána törik fel a járólapot, úgy, hogy reng a padló nálam is. Nem, nem szűri ki semmi.
szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Ja, és még valami. Abban igazatok van, hogy a szomszédnak joga van felújítani. Ezt aláírom, ahogy azt is, hogy ez bizony zajjal jár. De nekem is jogom van ahhoz, hogy nyugodtan dolgozzak és lakjak. A kettő nyilván nem feloldható ellentét, mert más az érdeke mindkettőnknek.

De ha én hónapok óta tűröm, hogy felettem lényegében szétrobbantják az emeletet, és felmegyek érdeklődni, hogy kb. mikorra várható a munka befejezése, akkor nekem is jogom van választ kapni erre. De nem kaptam, csak vállrángatást meg flegmázást. Azért álljon már meg a menet!!

szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 IgaziÚriember ***** válasza:
36%
Amikor a budai penthouse lakásom alsó szomszédja újított arra az időre kiköltöztem a balatoni nyaralómba és onnan dolgoztam.
szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!