Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történne Győrrel, ha...

Mi történne Győrrel, ha kivonulna az Audi?

Figyelt kérdés
szept. 12. 07:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egy kínai gyártó átvenné az egészet, alkalmazottakat is.


Sok kínai cég ilyen lehetőségekre vár.


De, hülye lenne kivonulni.Olcsó munkerő, fele annyit sem kapnak, mint a németek és a túlóráknál sem pofáznak vissza, max fintorognak.

szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
A Suzukiba hányad részét kapják, mint a németek?
szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%
Semmi, az audi elott is volt ott elet. Az emberek egy reszet azonnal felszivna Gyor es kornyeke. A tobbiek meg jarnanak az osztrakokhoz, szlovakokhoz dolgozni. 250 ezren dolgoznak kb. jelenleg GYMS-ban bejelentve. Csepp a tengerben az audi meg a beszallitokkal egyutt is. Hamar kimozogna a piac.
szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

13#


Azért nem csepp a tengerben.


Brutális visszaesés jönne bérekben.Az Audi a környék legjobban fizető cége.


Persze, a munkanélküliség helyreállna pár éven belül.De, Győr lesüllyedne kb Debrecen , Miskolc szintjére.

Ott dobálóznak még ilyen nettó 250 meg 300 ezres fizetéssel, diplomásnak meg max nettó 400.

szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
34%
Sose süllyedne le Debrecen és Miskolc szintjére! Jó nagy hülyeség, közel az osztrák határ, magasan tartamá a béreket.
szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem értettem, hogy miért jó ott dolgozni, 100 km-el arrébb mész és ott van Ausztria.

Ausztriában van 13-14 havi fizu.

30 napos fizetett szabadság.

Vissza tudod igényelni az adójóváírásodat ami kb + 1 havi fizu egy évben.

Nincsenek lerohadva a kórházak.

Az iskola rendszer kicsit komolyabb kint.

És akkor akkor még a fizuról nem is beszéltem ami ×2 vagy ×3 szor annyi mint itthon.

szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Telelő Teve ***** válasza:
26%

#16: A győri kórház mondjuk pont, hogy az ország egyik legjobbja ellátást tekintve. Nem egy horrorkórház, mint Eger vagy Cegléd - ahogy magániskolát is biztosít az Audi ami kicsit jobb, mint migránsosztályokba járatni a gyereket Ausztriában.

Ráadásul aki autóiparban dolgozik annak azért nem sok babér terem már az osztrákoknál - a bécsi Opel gyár rég bezárt, a Magna Steyrt szépen lassan bomlasztja az indiai cégvezetés, kb. az AVL, KTM, Rosenbauer Rotax meg hasonlók maradtak, de ezek azért nem akkora termelő üzemek, mint a győri Audi ami rosszabb években is kiköp évi 1.000.000 motort meg 100.000 járművet. Aki ért a gyártáshoz az nem biztos, hogy sokkal kevesebbet keres a határ magyar oldalán, mint Ausztriában (de legalábbis az ottani nettó bér biztos megvan neki bruttóban).

szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
39%

#17


Ausztriában dolgoztam már mindegyik tartományban ezért eléggé jól ismerem.

Győrt nem ismerem, hallottam róla jót és rosszat is.

Nekem élhetőbb ország sokkal Ausztria minden téren.

Itthon személy szerint nem dolgoznék már, a pénz miatt se, illetve a körülmények miatt sem.


Továbbá a jövőmre is gondolok, mivel itthon nem valószinű, hogy lesz nyugdíj.

Amikor átjössz a határon akkor érződik, a különbség.

Szeretem Magyarországot, mert csak magyar vagyok, de sajnos itthon nehéz boldogulni. Illetve az a negativitás ami itthon van, az nagyon nyomasztó. Persze érthető, elég megnézni a körülményeket és a fizetéseket.


Lehet valakinek jobb Győr mert mondjuk nem beszél németül vagy amiket leírtál, viszont ha én ott laknék biztos átjárnék Ausztriába.

szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
#16: Győr is elég élhető csak jól kell helyezkedni. Ennyi!
szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
26%

"sajnos itthon nehéz boldogulni. Illetve az a negativitás ami itthon van, az nagyon nyomasztó"


Sok hozzád hasonló negatív magyar van. Mert te is csak panaszkodsz, de állítom a munkád semmit sem ér!

szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!