Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Foglalkoztatási osztály ki...

Foglalkoztatási osztály ki akar közvetíteni munkára, nem szeretném elfogadni, hogyan indokoljam meg, hogy megmaradjak a rendszerben?

Figyelt kérdés

Augusztusban jelentkeztem álláskeresési járadékra miután munkanélküli lettem. Volt egy egyéni vállalkozásom is, azt szeretném most újra elindítani (szünetel), jelentkeztem képzésekre, amiket csinálok, emellett igyekszem tényleg az ev-t építgetni szépen. Erre szántam volna ezt a pár hónapot, de jött egy levél, hogy meg kell jelennem mert "megfelelő munkahelyet" találtak... Ez áll a tájékoztatásukban:


Az álláskeresési megállapodásban vállalják, hogy a „megfelelő munkahelyre” szóló állásajánlatot elfogadják.

Megfelelő munkahely: az álláskereső egészségi állapotának megfelel, várható keresete az álláskeresési

járadék összegét illetőleg - amennyiben az álláskeresési járadék összege a kötelező legkisebb

munkabérnél alacsonyabb - a kötelező legkisebb munkabér összegét eléri, a munkahely és a lakóhely

közötti naponta - tömegközlekedési eszközzel vagy munkáltatói személyszállítással - történő oda- és

visszautazás ideje a három órát, illetve tíz éven aluli gyermeket nevelő nő és tíz éven aluli gyermeket

egyedül nevelő férfi álláskereső esetében a két órát nem haladja meg és a foglalkoztatása

munkaviszonyban történik.

Mit kell tenni, ha valaki egy közvetítő lapot / értesítést kap?

Keresse fel a megadott munkáltatót, aki a közvetítő lap kitöltésével igazolja, hogy Ön a megadott

határidőn belül a munkáltatónál megjelent. A kitöltött közvetítő lapot vissza kell juttatnia az illetékes

járási hivatal foglalkoztatási osztályára személyesen vagy postai úton. FONTOS, hogy amennyiben az

ügyfél nem fogadja el az állásajánlatot, ez a nyilvántartásból való törlését vonja maga után!


Na most ez nagyon nem biztató, mert nagyon nem akarok ilyen közmunkás szintű dologra elmenni, se gyárba, se hasonló. Szeretnék haladni a saját dolgaimmal, de ezt az ügyintézőnek is elmondtam anno, hogy miért szeretném ezt a kis időt erre szánni. Erre tessék... Még 2 hónap van az időből és már itt ez a levél. Egyelőre csak a munkaügyi központba kell mennem, nem rögtön a munkahelyre, valahogy ki lehet ez alól bújni?


szept. 3. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az se biztos, hogy van hely ahova küldeni akarnak.

Dolgoztam erdészetben, közvetítettek oda közmunkásokat még akkor is amikor már nem volt hely. Simán kaptak egy pecsétet, hogy megjelentek, de alkalmazni nem tudjuk őket.

Esetleg ahova menned kéne ott megdumálhatod, hogy mondják azt, hogy alkalmatlan vagy az ottani melóra.

szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb, ami történhet, hogy elbuksz 2 havi járadékot, ami ugye max 350 ezer.

Csoda amúgy, hogy ajánlottak bármit is, 99%-ban nem szoktak.

szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok feldobva, hogy én vagyok a kivétel. :) Nagyon számítanék erre az összegre, csalódott lennék, hogy jogosult vagyok rá de nem kapom meg.
szept. 3. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 helyet is visszautasítottam.


Indokok:

- Már jelentkeztem oda hónapokkal ezelőtt, a fülük botját sem mozdították, nyilván most sem engem keresnek -> megmutattam hozzá az e-mail levelezést.

- A munkavégzés helye számomra megközelíthetetlen, a bejárást nem fogom tudni megoldani, céges járat pedig nincs.

- Óvodás gyerekem van, nekem csak a délelőttös munkarend felel meg. A fogasra nem akaszthatom fel éjszakára, amikor magára kéne hagynom. Továbbá a gyámügynek sem akarok majd magyarázkodni később, hogy miért lógott a gyerekem a fogason éjszakánként. :)


Ellenérvek nem igen jöttek ezekre az indokokra, maradtam a rendszerben és kaptam is az ellátást végig. Én magam találtam melót utána kb. 4 hónapra rá, ami mindenben megfelelt az élethelyzetemnek.


Próbáltak volna kidobni a rendszerből. Akkora balhé lett volna, hogy csak na...

szept. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni attól, hogy bárhol is tárt karokkal fogadnának, inkább csak az ügyintézők munkalátszatát pipálják ki ezekkel a papírokkal. Párszor kiközvetítettek engem is, volt, ahol ufonak néztek, hogy mit keresek ott, ők nem keresnek embert, aztán nagy kegyesen lepecsételte és beikszelte, hogy betelt, ahogy jöttem ki, jött a következő közvetítő lapos. Volt mikor csak e-mail-ben kellett elküldeni az önéletrajzom, válaszra se méltattak, pedig leírtam a helyzetet, mikor visszavittem a lapot, elég volt ráírni, hogy mikor küldtem el az e-mail-t. Volt mikor az ország másik végébe akartak kiközvetíteni, de csoportos tájékoztatóra is berángattak 100 másik emberrel együtt 2x is, ott tényleg indokolni kellett, de mivel mindkettő másik megyében lett volna, így az sem volt nehéz.
szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül nem történt semmi, egy viszonylag releváns dologról lett volna szó a diplomámmal (bár nem teljesen, de mindegy). Egy e-mail címet adott, azt mondta, nincs kötelezettségem, próbáljam meg ha gondolom és a motivációs levélbe írjam bele a foglalkoztatási osztályt.
szept. 13. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!