Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben mekkora...

Ebben az esetben mekkora fizetés emelést volna reális kérnem?

Figyelt kérdés

Összességében 2 év szakmai tapasztalatom van és közel 1 éve vagyok az adott cégnél.

Gazdasági diplomával projektmérnökként dolgozok egy multinál egy faluban heti 40 órában.

Jelenleg bruttó 600 ezer keresek (semmi plusz kiegészítés) és ezt nem igzán tartom egy kiemelkedő fizetésnek. Főleg, hogy lassan év vége és én 5-10% minimálbér emelésre számítok. Ha így nézzük akkor a fizetésemnek ezzel az emeléssel 630-660 ezer forintra 'kell' emelkednie.


Szeretném, hogy a tapasztalatom, a megszerzett tudás után járó járandósság is beépüljön a fizetésembe. Szerintetek ennek fényében mekkora fizetés emelést kellene kérnem?



szept. 1. 13:48
A kérdező szavazást indított:
0-5%
5-10%
10-15%
15-20%
20-25%
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez úgy működik, hogy a munkád/tudásod piaci értéke kell hogy legyen a jövedelmed. A piaci érték az, amennyiért megveszik pl más cégek. Ha mondjuk kapsz állásajánlatot egy másik cégnél 10-15%-kal magasabb fizuért akkor kérhetsz ennyit a meglévő munkahelyedtől, aztán ha megadják maradsz, ha nem akkor vállalod a másik állást. Ha nem tudod így alátámasztani az igényedet, akkor viszont csak blöffölsz. Az kockázatos, mert ha ekkor azt mondják hogy nemnem, és visszazuttyansz a helyedre dolgozni tovább ugyanannyiért az nagyon kínos.
szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Ha jól értem akkor én nekem minden évben ha fizetésemelést akarok kérni, akkor előtte be kell adnom egy tucat helyre az önéletrajzomat, meg kell várnom még elhívnak egy interjúra és a végén benyögik, hogy mennyit adnának nekem és ha többet adnának akkor futhatok a jelenlegi munkaadómhoz hogy itt és itt ennyit ajánlottak vagy megadod vagy holnap itt se vagyok és ezt szerinted minden évben el kellene játszani... Teljesen életszerű. Már csak az a kérdésem hogy a 4,7 millió magyar munkavállalóból hányan csinálják rajtad kívül ezt az eszement baromságot.
szept. 1. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden évben, hanem sűrűbben vagy ritkábban, ahogy látsz jóféle álláshirdetéseket..


Nem tudom hányan csinálják, de akik igen, azok tisztában vannak a munkaerőpiaci értékükkel és nem a gyakorikérdések random usereitől kell kérniük, hogy tippeljék meg 😂

szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így már értem az érved és ebben igazad van, csak a világon nincs annyi állás, hogy oda az emberek betudják adni az önéletrajzukat, le interjúztatják őket és ajánlatot is adjanak nekik. Meg hála istennek egyenlőre még nem feltétele a fizetésemelés kérésének egy zsebben lévő jobb ajánlat. De azzal egyet értek, hogy érdemes próbálkozni, felmérni az embernek a helyét (nem csak pénzügyi szempontból), főleg fiatalon. Én is napi szinten böngészek állások után, csak erre felé nem százával jönnek szembe az emberrel, főleg a relevánsok.
szept. 1. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
És szedtél is fel valami tudást, amivel már többet tudsz érdemben letenni az asztalra, mint mikor felvettek? (A betanulás nem számít bele)
szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Baluba ***** válasza:
100%
@4: nem kell ajánlatot kapni, általában az első telefonos beszélgetésen előkerül a bérigény és a cég által gondolt fizetési sáv. Legalább annyi, hogy az általad bemondott bér benne van-e a sávban. Ez az én szakmámban azt jelenti, hogy kb 2 havonta kapok egy pillanatképet a piacról, minimális energia befektetéssel.
szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Faluban... Ajvé...
szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!