Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes irányt váltanom...

Hogy érdemes irányt váltanom ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem egy haszontalan alapszakon. Gazdasági szak, de turizmus irányon szóval valójában semmire se megyek vele. Nem ismerik el igazán sehol, hiába gazdasági szak, max ha pincérnek akarok menni. (Bár szerintem ott sem nézik.) Arra gondoltam áttérek pénzügyi irányba.


Melyik a jobb, ha elvégzek még egy alapszakot, jelen esetben a pénzügy-számvitel alapot vagy ha jelentkezem pénzügy/avagy számvitel mesterre.

Mivel a mostani szakom gazdasági alap, elfogadnák kreditelismeréssel a mesterre való jelentkezésemet, szerintem fel is vennének.

Azonban valamiért úgy érzem inkább elöről kezdeném egy értékes alapszakkal és újra egy alapképzésre (pénzügy-számvitelre) mennék.

Vagy felesleges teljesen legelőről kezdeni, elég a mesterre átnyargalás?



2023. szept. 29. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Miért akarsz további semmit nem érő szakot elvégezni? Pénzügy-számvitel is egy kalap sz@rt ér, többszörösen túltelített a piac alacsony bérekkel... Ha már mindenképp piacképes végzettséget akarsz, akkor adattudomány, data science, matematikus, alkalmazott közgáz, gazdaságinformatikus / proginfó / mérnökinfó vagy villamosmérnök BSC
2023. szept. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Helyedben business intelligence irányba mennék vagy egy használható alapképzést szereznék.
2023. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen sajnos turisztika az nem gazdasag. okj-s diploma. esetleg ha Corvinuson vegzed akkor jo lehet a kapcsolati halo miatt
2023. szept. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jól érzed, hogy valamit lepni kell . Sok sikert hozzá
2023. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azert aki penzügy számviteli végzettséget szerez és jól beszél nyelveket az éhezni sztem kozel sem fog, nem rossz diploma az.
2023. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!