Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbálkozhatok ezzel? Szoktak...

Próbálkozhatok ezzel? Szoktak ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

22 éves lany vagyok de nincs érettségim, most ősszel fogom megcsinalni..

Viszont ami nem meglepő, hogy nem találok munkát, nem mintha érettségivel jobban látnám a lehetőségeket, de ez így nem jó, évek óta elég depresszív vagyok, és mostanra már elegem lett ebből, viszont elég szorongó, csendes, introvertált vagyok de muszáj lenne dolgoznom anyagi szempontból is, es hátha jobb kedvem lenne mindenhez úgy, hogy van rendszer az életembe. De látom a munkalehetőségeket és béreket, +tudva hogy magyarország gazdasági csődbe van, biztosan nem találnék olyan munkát amit még szeretek is.. de egyvalamihez lenne kedvem, az ékszerbecsléshez, viszont tanfolyamra nem tudok menni ebben az évben az érettségi hiánya miatt, jövőre pedig túl soká lesz..

Arra gondoltam, irok pár cégnek hogy mint gyakornoknak vagy csendes megfigyelőjek felvehetnének egy ékszerbucsus mellé, hogy tanuljak, egy jelképes kimondottan kevés fizuért, vagy nekem az is jó ha nem fizetnek, csak kicsit érezzem hogy valahova “kell mennem” minden nap, mert fontos vagyok😅 de félek hogy ez a tervem is füstbe megy, és nem is tudom, hogy létezik-e egyáltalán ilyen, amit én kigondoltam?


aug. 25. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktak.
aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Ahogy belépsz a cég területére, a cg felelőssége vagy. Megsérülsz, bármi bajod lesz jogilag a céget veszik elő. Ezt senki nem fogja vállalni.


22 vagy, mehetsz még ingyen okj-re vagy nappali egyetemre

aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugisabb munkát keress és ne hangoztasd sehol, hogy nincs érettségid!

Ha kérdezik akkor van, csak költözéskor elveszett, és még folyamatban van a pótlása!

Könyvesboltba vagy ruhaboltba esetleg kínainál keress valami munkát...

Elégedj meg akár a minimálbérrel is, kivéve ha magabiztosan beszélsz (akár alapfokon is) legalább egy idegen nyelvet!


Az alapfok kb annyi, hovy tudsz köszönni, útbaigazítást meg tájékoztatást adni, megérted mit keresnek és el tudod mondani, hogy az mennyibe kerül mitől jó vagy olcsóbb mint más stb.

Szóval nem egy üzleti tárgyalást kell levezetni és nem kell hozzá hibátlan nyelvtan sem!

aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

"egy jelképes kimondottan kevés fizuért, vagy nekem az is jó ha nem fizetnek"

Még ha te fizetsz, akkor sem. Feltartod a munkát végzőt, és még magyarázzon is neked?

aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!