Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Boomer vagyon elosztó központ?

Boomer vagyon elosztó központ?

Figyelt kérdés

Vujity Tvrtko oldalán (amúgy nem a szivem csücske a pali) most olvastam a nigériai csalók hány magyar boomert/nyuggert hülyítettek be a leveles csalással (nigériai herceg öröksége, egzotikus papagáj, olajbiznisz stb.), akik fizették a millió Forintokat mint a katonatiszt. (900.000 - től 17.000.000 Ft-ig terjedő összegeket utaltak át, csak azok, akikről a Vujics Trutykó tud és beszélt. Mind magyar ember!)


A pályakezdő, diplomás, nyelveket beszélő fiatalok meg keresnek 250-300 ezreket ebben az országban.


Nem kéne inkább egy szervezet ahová a nyuggerek nyugodtan küldhetik a pénzüket ilyen baromságokra, a befolyt összeg meg mehetne mindenféle jó célra: közegészségügy, fiatalok lakhatása, iskoláztatás stb.


Ezeknek az öregeknek minek? Úgy is csak elb@sszák...



aug. 21. 13:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

#10

Ahogy te két dologgal nem számoltál.

Egyrészt, hogy 10 évig nem ugyanannyi ember fizuja, hanem nő, mivel 10 év múlva már lesz +10 év tapasztalata, így tök mindegy, hogy ma mennyit tesz félre, ha 5 év múlva már annak kétszeresét teszi félre.

Egyébként ezért is lehetett átlaggal számolni, ahogy tettem. Lehet, hogy 20 éve csak 2 ezer forintot tudott félretenni, de most meg 60 ezret, ami átlagban 30 ezer.

Másrészt pedig, amit akkor félretett - ha jól tette félre -, akkor azon volt 20-30-40 évnyi kamat. Vagyis az infláció sokkal kevésbé szólt bele.

aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11 Most versenyzünk, ki mivel nem számolt? Te azzal nem számoltál, hogy nem fog az infláció mértékével nőni az a fizetéske és nem biztos, hogy lesz olyan jó kamatozó befektetés, ami majd kompenzál. Lesz még pár gazdasági összeomlás is és valószínűleg megélsz egy hiperinflációt, mert erre is van esély. Az csúnya dolog ám.

Na de majd megtapasztalod, ha eljön az ideje. Fiatalon még azt sem hiszik el sokan, hogy majd megöregednek és meghalnak. Nemhogy a többit. Ezt a hibát minden generáció elköveti. Mindig azt hiszik, hogy különbek, miközben ők a jövő reszkető öregei.

aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

#12

Csak az a helyzet, hogy te nem mondasz igazat.

Gondolom tekinthetjük összeomlásnak a 2008-as világválságot és mondjuk a covidot. Ezekkel együtt is Mo.-on az elmúlt 20 évben 100% volt az infláció. Ha viszont azt nézzük, hogy az átlagbér az elmúlt 20 év alatt mennyivel nőtt, akkor az 200%-kal.


Szóval azt látjuk, hogy hosszabb időintervallumban de, jobban nő a bér, mint az infláció még a világválságokkal együtt is.


Azt meg kétlem, hogy azt tapasztalom meg, amit állítasz, mert objektíven nézve nem igaz.

Rám pláne kevésbé érvényes, mert olyan munkát végzek. Nekem 2 év meló volt mire pl. lett lakásra önrészem. És ez a kezdőfizumból, ami pár év alatt megduplázódik majd. Szóval engem fog ez a legkevésbé érinteni.

Szintén van egy 3 éves befektetésem, az már most 30% pluszban van. El lehet képzelni, hoyg 20 év alatt, akkor hol lesz.

aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13: Na már igazat sem mondok? Húha. A legutóbbi inflációs hullám alatt és után sem nőttek az inflációval a bérek. Csak úgy mondom.

Azt elhiszem, hogy rád semmi nem érvényes, mert te vagy az ifjú titán. Azt hiszed jól keresel és még a befektetésed is ki tudja, hol lesz majd. Azután lehet, hogy nagyon lent.

De majd úgyis meglátod.

Erről beszéltem, a fiatalok mindig azt hiszik, ők a legjobbak, mindent jobban tudnak, sérthetetlenek, ők lesznek akik megváltják a világot, stb stb, azután remegő öregként végzik ők is, mint az elődeik mind. Na de biztos hazudok. Hajrá, nehogy már enyém legyen az utolsó szó.

aug. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#8: Én válaszoltam már elégszer. Nem veszed észre, hogy egy messze átlag feletti helyzetről beszélsz. Persze, örvendetes, hogy ilyen burokban tudtak tartani a szüleid és utána képes voltál ezt a burkot önerőből is fenntartani, de ha néznél/olvasnál gazdasági híreket, tudnád, hogy az átlag magyar nem ezen a színvonalon él.


Merre akarod még tovább ragozni? Sértegetéssel meg nem sokra mész, ha már máshogy nem sikerül meggyőzni...


#7

aug. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
9 - Basszus, teljesen igazad van!
aug. 22. 21:48
 17/19 anonim ***** válasza:

#14

"Na már igazat sem mondok? Húha. A legutóbbi inflációs hullám alatt és után sem nőttek az inflációval a bérek. Csak úgy mondom."

Nem tudsz olvasni? Vagy mi a helyzet. Előtte meg jobban nőttek.

Pont arról van szó, hgoy hosszú távon a bérek jobban nőnek, mint az infláció. Persze amikor a válság beüt, akkor azon rövid időszak alatt nem, de amikor itt évtizedekről beszélünk, akkor de.


"Azt hiszed jól keresel"

Nem igazán hit kérdése, vannak adatok a társadalomról, más társadalmakról, így be tudod lőni, hogy mikor keres valaki jól.


Pl. amikor arról beszélnek, hogy már nem lesz az embereknek lakhatása, mert olyan magasak az árak, én pedig pár év alatt veszek a fizumból egy lakást, akkor láthatóan jól keresek.


"még a befektetésed is ki tudja, hol lesz majd. Azután lehet, hogy nagyon lent."

Lehet, hogy te azt hiszed, hogy a befektetés az olyan, mint a lottó, hogy lehet, hogy bejön és lehet, hogy nem. De van, aki ért hozzá.


"Erről beszéltem, a fiatalok mindig azt hiszik, ők a legjobbak, mindent jobban tudnak, sérthetetlenek"

Bocs, nem. Ez a magyarokra igaz, pl. rád. El se tudod képzelni, hogy valaki ahelyett, hogy a seggét vakargatta volna, mint te, tanult és tényleg ért ahhoz, amiről beszél.

Ezért neked könnyebb azt mondani, hogy "áh, fiatal, naiv, hülye". A valóság meg az, hogy vérrel, verejtékkel jutottam el addig, hogy annyit tudjak, amennyit.


De jó, akkor konkrétizáljuk.

Ezzel az infláció kalkulátorral a leghülyébb is ki tudja számolni, hogy 2002 és 2022 között (20 éves intervallum) 128%-os volt az infláció.

[link]

Átlagbér 2002-ben 122 ezer volt, míg 2022-ben 515 ezer, ami több, mint 300%-os emelkedés.

[link]

[link]


Biztosan én vagyok a naiv hülye, mert el tudok olvasni 3 táblázatot, amire te képtelen voltál...


"Na de biztos hazudok. Hajrá, nehogy már enyém legyen az utolsó szó."

Igen, tekintve, hogy forrással lehet bizonyítani, hogy hazudsz, így ez nem is kérdés.

Az amit elkövettél az érvelési hiba, amit normális középiskolákban oktatnak. Ezért nem életkorról kellene pofáznod, hanem tudásról, ami láthatóan egyikünknek nincs.


#15

"Nem veszed észre, hogy egy messze átlag feletti helyzetről beszélsz"

Te pedig azt, hoyg adatokkal támasztottam alá, hogy nem átlag feletti helyzetről beszélek.

Sőt, valójában pont, hogy átlag, illetve az alattiról. Messze átlag felett az emberek nem vesznek fel hitelt, mert nincs rá szükségük. Erre valójában pont a rosszabbul keresőknek van szüksége és ezért is beszéltem erről.

Tehát ez nagyjából a felső-középosztályig bezárólag mindenki és a felett a nagyon gazdag réteg nincs benne.


"ilyen burokban tudtak tartani a szüleid"

Semmi ilyen burokban sosem tartottak. Nem is igazán lehetett. Mi elitgimiben már 9-ben gazdasági kérdésekben rendszeresen vitatkoztunk szünetekben, mert ez érdekelt minket.


"ha néznél/olvasnál gazdasági híreket, tudnád, hogy az átlag magyar nem ezen a színvonalon él."

Pont azért mondom, amit mert utánanéztem és de, az általam leírtak igazak.


Inkább az nagyon szomorú, hogy azt gondolod, hogy az, amit leírtam az sok pénz. Ez semmire nem elég és pont ezért sem él jól a magyar lakosság annak ellenére, hogy egy jelentős részüknek ilyen tartalékaik vannak.


"Merre akarod még tovább ragozni? Sértegetéssel meg nem sokra mész, ha már máshogy nem sikerül meggyőzni..."

Bocs, semmi sértegetés nincs a tények kimondásában.

Ha valaki szőke, akkor ne tekintsük már sértésnek, ha szőkének hívom. Ha tényleg nem tetszik neki, akkor fesse be a haját, de attól ez még tény marad.

aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Te aztán szeretsz írni.

Összefoglalom egy mondatban. Azaz 15-ös már jól összefoglalta.

A lényeg hogy átlagemberekről van szó, nekik a zsebéből húznak ki milliókat a csalók, a kérdés is erről szól.


Örülj neki, hogy itt büszkélkedhetsz azzal, milyen "jól" keresel és milyen "sokat" kamatozik, gondolom a kriptó. Mert úgy látom, neked most ez a lényeg. Barátom, ez semmi, azért raktam idézőjelbe a jól és sokat szavakat. Csak én már tíz éve átléptem azt a nettó bevételt, amivel te itt elbüszkélkedsz és láttad volna, mennyit lehetett régen szakítani a kriptóval, nem 30 százalékokat, hanem legalább tízszer ennyit, 300 és 500%-okat. Úgyhogy visszafoghatod magadat, egy külföldre kijáró vendégmunkás megkeresi az 1.2-1.5 milliót, ha kicsit is szorgalmas.


De nem ezekről szól a kérdés, a faxlit nem érdekli, mennyit keresel (vagy én) meg hogy mennyid lesz belőle később.


A kérdés egy problémáról szól, hogy emberektől csalnak ki pénzt.

Ezt a problémát intézik a nemzetközi bűnüldözési szervezetek, mint már le lett írva. Tenni egyebet nem lehet.

Az azért hozzá tehető, hogy nem csak idősektől csalják ki a pénzüket, hanem egy rafinált csaló itt bárkitől ki tud csalni pénzt. Főleg azoktól, akik azt hiszik, a legokosabbak.

A boomer vagyon elosztó központ meg csak egy poén akart lenni gondolom.

aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

"A lényeg hogy átlagemberekről van szó, nekik a zsebéből húznak ki milliókat a csalók, a kérdés is erről szól."

Jó, akkor nézzük az átlag adatokat, mert láthatóan ostoba vagy.

2019 átlagfizu: 367 ezer bruttó, ami 244 ezer nettó.

[link]

2019-ben átlag kiadás: 111 ezer forint.

[link]


Az átlaggal számolva, átlagosan havi 133 ezer forintot tudott félre tenni egy átlag magyar. Ez évente 1.596 millió. A fentebb említett 17 millió akkor 11 év alatt jön össze. 40 év munkaviszony alatt, mivel ez az átlag, 63.84 milliója lesz egy magyarnak.


"gondolom a kriptó"

Inkább ne gondolkozz, mert nem jött be.


"áttad volna, mennyit lehetett régen szakítani a kriptóval, nem 30 százalékokat, hanem legalább tízszer ennyit, 300 és 500%-okat"

Csak azért vagy te hülye és én az, aki ért hozzá.

Persze, lottót is lehet nyerni, csak ez mind szerencse kérdése. Ha pár éve NVIDIA részvényeket vettél, akkor az most ahhoz képest 800%-on van, viszont előtte sokáig sehol nem volt.

Ha most vettél ASTS részvényeket, akkor az is 800%-on van. Csak előtte meg akár -80%-ot is össze tudtál szedni.

Ha meg Intel-t vettől, akkor 30%-ot buktál most.


Te teljesen másról beszélsz és innen látni, hogy fogalmad sincs, hogy hogy kell befektetni. Attól nem lesz valaki jó befektető, ha véletlenül bejön neki.

Attól lesz valaki az, ha stabilan tudja hozni, akkor is, ha nincsenek random új trendek.


"Úgyhogy visszafoghatod magadat, egy külföldre kijáró vendégmunkás megkeresi az 1.2-1.5 milliót, ha kicsit is szorgalmas."

Egyébként cuki, ahogy cáfolni próbálsz, de végső soron amit leírsz, az csak engem igazol.

Ha ilyen könnyű ilyen sok pénzt keresni az átlag magyarnak, pl. egy vendégmunkásnak, akkor a 17 millió sehol nem sok.


"A kérdés egy problémáról szól, hogy emberektől csalnak ki pénzt."

Bocs, nem, nem ez volt az eredeti kérdés.

Ha nem tudsz olvasni, akkor ne válaszolj.


"Főleg azoktól, akik azt hiszik, a legokosabbak."

Pl. az aki azt hiszi, hogy az a jó befektető, aki szerencséből volt jókor jó helyen és 800%-ot szerzett.

Attól tényleg könnyű. :)

aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!